"Indyjskie historie miłosne" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 06:00
Były sierotami lub matki oddały je do domu dziecka, by ocalić od śmierci w ZSRR. W roku 1942, po piekle, które przeszły w Kazachstanie czy na Syberii, trafiły (prawie) do raju - do Indii.
Audio
  • "Indyjskie historie miłosne" - reportaż Katarzyny Błaszczyk (Noc z reportażem/Jedynka)
Taj Mahal, Indie
Taj Mahal, IndieFoto: structuresxx/shutterstock.com

Indyjski maharadża Jam Saheb Digvijay Sinhji zbudował dla polskich dzieci osiedla, w których żyły, chodziły do szkoły, a także przeżywały swoje pierwsze miłości. Potem los rzucał ich w różne strony świata: do Afryki, do Wielkiej Brytanii, do Polski. Żyli tak, jak pozwalały na to warunki.

Tak było z bohaterami tego reportażu. Nie przypuszczali, że po 50 latach spotkają się ponownie i zostaną małżeństwem.

***

Tytuł reportażu: "Indyjskie historie miłosne"

Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 1.06.2020

Godzina emisji: 2.10

kk

Czytaj także

Wyjątkowa rodzina Katarzyny Klimiuk-Bibik w reportażu Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 08:00
Katarzyna Klimiuk-Bibik po raz pierwszy zetknęła się z placówką opiekuńczo-wychowawczą, gdy miała osiem lat. Poszła odwiedzić koleżankę z klasy, która mieszkała w domu dziecka. Nastolatki przywitały ją wyzwiskami, a wychowawcy nie zareagowali. Pomyślała wtedy: "ja zrobię to lepiej". Ta myśl towarzyszy jej przez całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Pilarz i Leszek Walicki w reportażu Wojciecha Markiewicza

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 07:30
Zofia Pilarz i Leszek Walicki. Tyle Jej w Jego obrazach, ile Jego w Jej piosenkach. Przyłapani na wspólnej rozmowie twierdzą zgodnie: "Wymyśliliśmy czas ukryty w zegarze. Nie ma go w kosmosie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chwalcie łąki umajone" - reportaż Ireny Piłatowskiej i Waldemara Modestowicza

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 07:00
To dokument o starej, polskiej wsi już zanikającej, odchodzącej wraz z jej najstarszymi mieszkańcami. Materiał, zrealizowany techniką dźwiękowych obrazów, jest swoistym hymnem na cześć życia. W 1993 roku został wyróżniony na prestiżowym konkursie radiowo-telewizyjnym "Premios Ondas" w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronowirus wywrócił ich życie do góry nogami - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 21:09
Elżbieta Matuszewska i Barbara Mioduszewska poznały się przypadkiem. Połączyła je aktywność. Pierwsza, mimo choroby Parkinsona, trenuje boks. Druga pływa, rzeźbi i gra w reklamach. Kilka miesięcy temu pierwszy raz odwiedziły się w swoich mieszkaniach, by wziąć udział w nagraniu reportażu. Nie przepuszczały wtedy, że niedługo zostaną uwięzione w domach przez koronawirusa. Jak sobie z tym radzą?
rozwiń zwiń