"Światłoczuli" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 06:00
"Polska Światłoczuła" to projekt zainicjowany w 2011 roku przez reżyser Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta mający na celu promocję kultury wyższej oraz włączanie w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości pozbawionych kin, z utrudnionym dostępem do kultury.
Maria Wiśniewska i Jan Marczewski podczas spotkania w Tykocinie
Maria Wiśniewska i Jan Marczewski podczas spotkania w TykocinieFoto: Archiwum projektu "Polska Światłoczuła"

Formuła projektu zakłada cykliczne trasy filmowe z projekcjami często w nietypowych miejscach (świetlice wiejskie, remizy, zamki, pałace, muzea, biblioteki czy zakłady karne). Udział w pokazach jest bezpłatny. Mieszkańcy, po obejrzanym filmie, mają możliwość spotkania się z jego twórcami. 

Co projekt daje lokalnej społeczności?


Posłuchaj
43:12 2020_08_25 21_10_08_PR1_Kulturalna_Jedynka.mp3 "Światłoczuli" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Reportaż w Jedynce)

 

***

Tytuł reportażu: "Światłoczuli"

Autorka: Hanna Bogoryja- Zakrzewska 

Data emisji: 25.08.2020 r. 

Godzina emisji: 21.10

kk


Czytaj także

Koronowirus wywrócił ich życie do góry nogami - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 21:09
Elżbieta Matuszewska i Barbara Mioduszewska poznały się przypadkiem. Połączyła je aktywność. Pierwsza, mimo choroby Parkinsona, trenuje boks. Druga pływa, rzeźbi i gra w reklamach. Kilka miesięcy temu pierwszy raz odwiedziły się w swoich mieszkaniach, by wziąć udział w nagraniu reportażu. Nie przepuszczały wtedy, że niedługo zostaną uwięzione w domach przez koronawirusa. Jak sobie z tym radzą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem historią". Posłuchaj reportażu Hanny Bogoryja- Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 07:39
Wydawać by się mogło, że o Sierpniu '80 już wszystko zostało powiedziane. Ale opowieść każdego świadka historii to unikalna opowieść o ludzkim losie z przełomowymi wydarzeniami w tle. 
rozwiń zwiń