Jak młodzi zmieniają świat. "Kira" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 07:00
Pochodząca z Krymu, mieszkająca od kilku lat z rodzicami w Polsce 14-letnia Kira Sukhoboichenko osiągnęła już więcej niż niejeden dorosły. 
Kira Sukhoboichenko
Kira SukhoboichenkoFoto: Sergiy Sukhoboychenko

Mając 10 lat zdobyła wyróżnienie w konkursie na dziecięcy start-up. Organizuje konferencje, których celem jest zachęcenie uczniów do realizacji swoich pomysłów. Przemawia na konferencjach dla dorosłych. Przekonuje do swoich działań duże, poważne podmioty, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej. Znalazła się w książce Justyny Sucheckiej "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat".

Kira Sukhoboichenko jest skromna, nie widzi niczego niezwykłego, w tym co robi. Ma olbrzymie wsparcie rodziców. Jak wychować dziecko, które realizuje swoje marzenia i potrafi innych zachęcić do działania? Zapraszamy do wysłuchania reportażu:

Posłuchaj
29:09 [ PR1]PR1 (mp3) 1 wrzesień 2020 23_11_34.mp3 "Kira" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Reportaż w Jedynce)

 

***

Tytuł reportażu: "Kira"

Autorka: Hanna Bogoryja- Zakrzewska 

Data emisji: 1.09.2020 r. 

Godzina emisji: 23.10

kh/kk

Czytaj także

"Jestem historią". Posłuchaj reportażu Hanny Bogoryja- Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 07:39
Wydawać by się mogło, że o Sierpniu '80 już wszystko zostało powiedziane. Ale opowieść każdego świadka historii to unikalna opowieść o ludzkim losie z przełomowymi wydarzeniami w tle. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światłoczuli" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 06:00
"Polska Światłoczuła" to projekt zainicjowany w 2011 roku przez reżyser Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta mający na celu promocję kultury wyższej oraz włączanie w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości pozbawionych kin, z utrudnionym dostępem do kultury.
rozwiń zwiń