Reportaż "Klaudi - wieczny buntownik". POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 08:00
Klaudiusz Wesołek ścigany przez sądy w PRL i dziś. Barwna postać dawnej opozycji (Wolność i Pokój) - jak radzi sobie w teraźniejszości?
Klaudiusz Wesołek
Klaudiusz WesołekFoto: youtube, kanał Klaudiusza Wesołka

Posłuchaj
20:27 PR1_MPLS 2020_10_09-23-06-35.mp3 "Klaudi - wieczny buntownik" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska (Reportaż w Jedynce)

Klaudiusz Wesołek jest magistrem prawa i skończył kursy podyplomowe na dwóch zachodnich uczelniach. Zna kilka języków. Pracował w Urzędzie Rady Ministrów i Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wyleciał z nich z hukiem. Mówią o nim, że jest wiecznym buntownikiem, który wybrał wierność swoim przekonaniom i życie na marginesie III RP.

Z Gdańska wyprowadził się na wschodnią granicę Polski. W swoim życiu imał się wielu zajęć. Za granicą pracował na wysypisku śmieci, jeździł z cyrkiem. W Polsce hodował kozy. Teraz na zasiłku. Mówią o nim dziwak i niedostosowany. Należał do organizacji Wolność i Pokój, która właśnie obchodziła swoje 35-lecie.

Jego koledzy są w polityce, na ministerialnych stanowiskach, a Klaudi? Kozy musiał sprzedać. Został mu tylko zasiłek i rekompensata za działalność opozycyjną. Jego koledzy z WiP, poproszeni o skomentowanie jego sytuacji życiowej, mówią: "Życie takie jest...".

***

Tytuł reportażu: "Klaudi - wieczny buntownik"

Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 9.10.2020

Godzina emisji: 23.06

DS

Czytaj także

Działacze Ruchu "Wolność i Pokój" odznaczeni Krzyżami Wolności i Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 16:08
25 działaczy ruchu "Wolność i Pokój" zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości Polski. Odznaczenia przyznawane są przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń