Dorosłe Dzieci Alkoholików. Posłuchaj reportażu "Stygmat" Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 06:30
Szymon Dobik (imię i nazwisko przyjęte na potrzeby działalności w sieci) ojca wspomina jako przystojnego, wysportowanego mężczyznę, który jeszcze w wieku 60 lat robił wymyk na drążku. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

1200x660_reportaż w jedynce_01a-02.jpg
Reportaż w Jedynce

O tym, że jest dzieckiem alkoholika, Szymon dowiedział się późno. Zaczął pisać bloga i umieszczać w internecie podcasty po to, żeby pomóc ludziom, których historia jest podobna do jego.

Dorosłe Dzieci Alkoholików to samopomocowe grupy wsparcia działające na bazie przejętego z ruchu AA programu Dwunastu Kroków. Stworzono je z myślą o osobach, które dorastały w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie przynajmniej jedno z rodziców było alkoholikiem i nie spełniało swoich podstawowych zadań wobec dziecka.

Komu udało się pomóc? Jak rodzina Szymona zareagowała na upublicznienie ich historii? Zapraszamy do wysłuchania reportażu:


Posłuchaj
29:16 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_11_17 PR1_23_11_27_Reportaż_w_Jedynce.mp3 "Stygmat" - reportaż Katarzyny Błaszczyk. Posłuchaj! (Reportaż w Jedynce)

 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Stygmat"

Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 17.11.2020

Godzina emisji: 23.10

ag/kk

Czytaj także

"Na Syberii rosną polskie maki". Posłuchaj reportażu Macieja Jastrzębskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 07:45
Syberia - ziemia przeklęta. Ziemia, która piła polską krew i łzy. Car zsyłał na Syberię powstańców kościuszkowskich, listopadowych i styczniowych. Sowieci deportowali Polaków po tym, gdy Armia Czerwona napadła na nasz kraj we wrześniu 1939 roku i zajęła wschodnie województwa II Rzeczypospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gonitwa". Reportaż Antoniego Rokickiego o torze wyścigów konnych "Służewiec"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 06:00
Perła Warszawy. Miejsce, w którym serce zaczyna bić szybciej, a emocje sięgają zenitu. Od 81 lat tor wyścigów konnych "Służewiec" skupia miłośników jazdy konnej z całej Polski. To tutaj spędzają wiele godzin jeźdźcy, trenerzy, właściciele koni, a także kibice i komentatorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Utwór zagrany z pamięci - reportaż o Henryku Mikołaju Góreckim

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 07:08
Do końca życia rozpamiętywał przykre zdarzenia z dzieciństwa. Dla bliskich był wspaniałym i kochającym mężem i ojcem. Dla szerokiej publiczności - jednym z najsłynniejszych polskich kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz na wojnie. "Moje miejsce" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 08:00
Magdalena Kozak mówi o sobie, że jest wojowniczką. Po studiach medycznych pracowała w firmie farmaceutycznej, jednak cały czas szukała swojego miejsca. Postanowiła zostać zawodowym żołnierzem i lekarzem ratunkowym.
rozwiń zwiń