Newsy z USA. Posłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego "Zawód korespondent"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 23:05
Śledzą z bliska najważniejsze wybory prezydenckie na świecie. Docierają do miejsc, które inni dziennikarze chętnie by odwiedzili. Przeprowadzają setki rozmów, dzięki którym słuchacze i widzowie poznają świat odległy o tysiące kilometrów.
Marek Wałkuski
Marek WałkuskiFoto: mat. prywatne

Wyścigi konne reportaż Antoni Rokicki 1200.jpg
"Gonitwa". Reportaż Antoniego Rokickiego o torze wyścigów konnych "Służewiec"


W reportażu Antoniego Rokickiego korespondenci Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych opowiadają o kulisach swojej pracy. 

Posłuchaj
20:18 Repo 20-11-2020.mp3 Antoni Rokicki "Zawód korespondent” (Reportaż w Jedynce)

 

Amerykę od kuchni przybliżają: Małgorzata Kałuża, Marek Wałkuski, Wojciech Cegielski, Michał Adamczyk. W reportażu wystąpił także Paweł Piszczek – redaktor naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Zawód korespondent"

Autorka reportażu: Antoni Rokicki

Data emisji: 20.11.2020

Godzina emisji: 23.06

ag


Czytaj także

"Dusza sapera" - Antoni Rokicki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 07:40
Melchior Wańkowicz pisał o nich "termity wojny". Muszą być opanowani, zdyscyplinowani, nie mają szansy na poprawę błędu. Mylą się tylko raz. O kim mowa? O saperach – żołnierzach Wojska Polskiego, którzy każdego dnia podejmują interwencje zagrażające ich zdrowiu i życiu. Realizują średnio 7-8 tysięcy zgłoszeń rocznie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba pukać do drzwi" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 23:10
23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Bohaterką reportażu jest dwudziestopięcioletnia dziewczyna, która od wielu lat zmaga się z depresją. Zaczęła chorować, będąc w gimnazjum, gdzie była przez długi czas prześladowana przez swoich rówieśników. Mając 18 lat, będąc w kryzysowym momencie swojego życia – wbrew woli rodziców – sama zgłosiła się na oddział psychiatryczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druga szansa" - reportaż Antoniego Rokickiego. POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 08:20
Każdy człowiek ma w życiu drugą szansę. To, jak ją wykorzysta, zależy tylko od niego. Co ważne, ta szansa nie jest nam dana raz na zawsze... – mówi Iwona Wawrzyniak, która od trzydziestu lat jest uzależniona od alkoholu. W najtrudniejszym momencie swojego życia, będąc osobą bezdomną, sięgała po denaturat.
rozwiń zwiń