Reportaż Grażyny Wielowieyskiej "Ty możesz wszystko". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 06:30
Książka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Pamięta jak wieczorami, przed snem, codziennie czytał jej ojciec. To z nim poszła pierwszy raz na Warszawskie Targi Książki. Potem były studia bibliologiczne na UW i praca licencjacka o sukcesie prozy Paulo Coelho. Oficyna wydająca jego książki w Polsce zaproponowała jej pracę. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ralf Liebhold/f11photo/shutterstock.com

1200x660_reportaż w jedynce_01a-02.jpg
Reportaż w Programie 1

Zawodowe kontakty z pisarzem przerodziły się w przyjaźń. W 2018 roku postanowiła odwiedzić kraj, z którym czuła się bardzo związana.

W Rio de Janeiro, dzięki zaprzyjaźnionym osobom, trafiła do faveli i szkoły, którą wspiera fundacja Coelho i jego żony. To był przełom. Stwierdziła, że na pewno tu wróci ale już jako wolontariuszka. Tak też się stało. Z okazji zbliżających się 40. urodzin, postanowiła zrobić coś ważnego. Wróciła do Rio i pracowała w szkole, w faveli pół roku. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu:

Posłuchaj
03:43 [ PR1]PR1 (mp3) 27 listopad 2020 23_54_00.mp3 Reportaż Grażyny Wielowieyskiej "Ty możesz wszystko". Posłuchaj! (Reportaż w Jedynce)

 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Ty możesz wszystko"

Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 27.11.2020

Godzina emisji: 23.06

kk


Czytaj także

Zmarł Aleksander Żyzny. Jego dźwiękowy portret przypominamy w reportażu "Olek" Ewy Michałowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 21:00
Zmarł dziennikarz motoryzacyjny Aleksander Żyzny, przez lata związany z Jedynką i Radiem Kierowców, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Od lat 70. współpracował z Polskim Radiem oraz TVP. Pełnił funkcję prezesa Auto Klubu Dziennikarzy Polskich. Przypominamy reportaż Ewy Michałowskiej o zmarłym dziennikarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Utwór zagrany z pamięci - reportaż o Henryku Mikołaju Góreckim

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 07:08
Do końca życia rozpamiętywał przykre zdarzenia z dzieciństwa. Dla bliskich był wspaniałym i kochającym mężem i ojcem. Dla szerokiej publiczności - jednym z najsłynniejszych polskich kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz na wojnie. "Moje miejsce" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 08:00
Magdalena Kozak mówi o sobie, że jest wojowniczką. Po studiach medycznych pracowała w firmie farmaceutycznej, jednak cały czas szukała swojego miejsca. Postanowiła zostać zawodowym żołnierzem i lekarzem ratunkowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Newsy z USA. Posłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego "Zawód korespondent"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 23:05
Śledzą z bliska najważniejsze wybory prezydenckie na świecie. Docierają do miejsc, które inni dziennikarze chętnie by odwiedzili. Przeprowadzają setki rozmów, dzięki którym słuchacze i widzowie poznają świat odległy o tysiące kilometrów.
rozwiń zwiń