"Z dala od domu" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 06:15
Marta jest biologiem morza, Mariusz geografem glacjologiem. Pracowali razem na Antarktydzie na polskiej Stacji im. Arctowskiego. Tam - wraz z innymi polarnikami - przeżyli święta Bożego Narodzenia. Była choinka i opłatek przywieziony z Polski, pasterka pod Latarnią Morską. Święta spędzili z dala od rodziny, ale w niezwykłej atmosferze. Tegoroczne święta też będą inne.
Antarktyda
AntarktydaFoto: Pixabay (domena publiczna)

Posłuchaj
20:35 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_11_12 PR1_23_05_22_Reportaż_w_Jedynce.mp3 "Z dala od domu" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej (Reportaż w Jedynce)

1200x660_reportaż w jedynce_01a-02.jpg
Reportaż w radiowej Jedynce

Po powrocie z Antarktydy Mariusz uczestniczył w wyprawie na Mount Everest, której celem było zamontowanie najwyżej położonej stacji meteorologicznej i pobranie rdzenia lodowego z wysokości ponad 8 tys. metrów, by zbadać zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatu.

Mariusz wciąż przebywa w Maine, gdzie prowadzi badania. Marta z kolei pracuje zdalnie z domu i zajmuje się dziećmi (para ma dwójkę). W trudnym czasie pandemii są osobno. Tak też spędzą święta Bożego Narodzenia.

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Z dala od domu"

Autorka reportażu: Joanna Bogusławska

Data emisji: 11.12.2020

Godzina emisji: 23.05

DS/kk

Czytaj także

"Szansa na życie". Posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 08:40
To jedna z tych historii, obok której nie można przejść obojętnie. Sylwia Koperska wychowała się w otwartym domu, w którym nie brakowało spotkań z przyjaciółmi, ale jej ojciec był marynarzem... i kiedy wyjeżdżał doświadczała piekła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz na wojnie. "Moje miejsce" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 08:00
Magdalena Kozak mówi o sobie, że jest wojowniczką. Po studiach medycznych pracowała w firmie farmaceutycznej, jednak cały czas szukała swojego miejsca. Postanowiła zostać zawodowym żołnierzem i lekarzem ratunkowym.
rozwiń zwiń