"Historie z Budzika". Podsłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 08:10
W listopadzie zeszłego roku pan Sławomir, Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, przeszedł zawał. Trafił do szpitala w Plymouth, gdzie zapadł w śpiączkę. Po kilku miesiącach tamtejsi lekarze uznali, że mózg pacjenta został na tyle poważnie uszkodzony, iż wystąpili z wnioskiem do sądu o wycofanie wszystkich zabiegów podtrzymujących życie mężczyzny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KC Jan

Lekarze Free 1200.jpg
Umierający Polak w brytyjskim szpitalu. "Konflikt cywilizacji życia i śmierci"

Prof. Wojciech Maksymowicz z Kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie zaoferował pomoc pacjentowi. Niestety, Brytyjczycy nie zgodzili się na transport pana Sławomira do Polski. Mężczyzna zmarł 26 stycznia.


Posłuchaj
20:38 Jedynka/Reportaż/5.02.2021.mp3 "Historie z Budzika". Podsłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego (Jedynka)

 

- Ludzie muszą wiedzieć, że jak idą do szpitala, to nawet jak będą mieli niewielką szansę, to tę szansę im się da… - przekonuje prof. Wojciech Maksymowicz.

Opowiada o swojej pracy i codzienności pacjentów z "Budzika". W reportażu wystąpili także: pracownicy kliniki oraz Ewa Błaszczyk - założycielka Fundacji "Akogo?".

***

Tytuł reportażu: "Historie z Budzika"

Autor: Antoni Rokicki

Data emisji: 5.02.2021r. 

Godzina emisji: 23.06

DS/ans

Czytaj także

"Rok w cieniu pandemii". Jak wyglądała praca reportażystów? Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 09:20
Rozmowy przeprowadzane przez internet czy telefon, brak delegacji, brak kolegiów w redakcjach, praca zdalna z domu – tak wygląda rzeczywistość reporterów w pandemii koronawirusa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiemy co kupujemy? Posłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego "W pułapce reklam"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 08:30
Czarny marketing - tak o swojej pracy mówi bohater reportażu, który przez pewien czas był copywriterem, piszącym reklamy do prasy drukowanej, promujące różnego rodzaju suplementy diety, udające leki. 
rozwiń zwiń