"Życie spełnione" – posłuchaj reportażu o Marii Koterbskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 07:00
Drażniła PRL-owskie władze, podobnie jak wykonawcy big-beatu. Była pierwszą gwiazdą w Polsce, która pokazała, jak się śpiewa swingując. Piękna, charyzmatyczna na scenie, uwielbiana przez publiczność. Prywatnie kochająca dom, rodzinę, życzliwa i otwarta na ludzi. Jej piosenki zna kilka pokoleń Polaków.
Maria Koterbska
Maria KoterbskaFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Posłuchaj
31:26 [ PR1]PR1 (mp3) 2021_02_09 PR1_23_09_28_Reportaż_w_Jedynce.mp3 "Życie spełnione" – posłuchaj reportażu o Marii Koterbskiej (Reportaż w Jedynce)

1200x660_reportaż w jedynce_01a-02.jpg
Reportaże w Jedynce

Reportaż "Życie spełnione" Magdaleny Skawińskiej i Jakuba Tarki to opowieść o szczęśliwym, pięknym życiu i wielkiej karierze Marii Koterbskiej, którą snują m.in. syn gwiazdy, aktor, kompozytor - Roman Frankl, aktorka i piosenkarka Adrianna Godlewska-Młynarska, dziennikarka Maria Szabłowska oraz sama Maria Koterbska. W reportażu wykorzystano fragmenty archiwalnych audycji Grażyny Brewińskiej - "Spotkanie w stereo" i Marii Kępińskiej - "Moje piosenki" z Radia Katowice. 

***

Tytuł reportażu: "Życie spełnione"

Autorzy: Magdalena Skawińska i Jakub Tarka

Data emisji: 9.02.2021 r. 

Godzina emisji: 23.06

kk

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski - autor wielkich przebojów lat 60. i 70.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:52
Krzysztof Dzikowski jest autorem tekstów piosenek, literatem, scenarzystą filmowym, poetą, satyrykiem, dramaturgiem, autorem programów kabaretowych i musicali. Spod jego pióra wyszły takie wielkie, niezapomniane przeboje muzyki rozrywkowej lat 60. i 70. XX wieku, jak "Anna Maria" i "Ciągle pada" Czerwonych Gitar, "Mały Książę" Kasi Sobczyk czy "Gondolierzy znad Wisły" Ireny Jarockiej. Jego fundacja wspiera młode talenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspominamy Papcia Chmiela. Zapraszamy na reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 10:54
W wieku 97 lat w nocy z czwartku na piątek zmarł rysownik Henryk Jerzy Chmielewski, autor serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, powstaniec warszawski. Ewelina Karpacz-Oboładze odwiedziła w zeszłym roku Papcia Chmiela w jego warszawskim mieszkaniu, a także towarzyszyła mu podczas spotkań z czytelnikami w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi.
rozwiń zwiń