"Doktorant" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 23:10
Jego historia to gotowy scenariusz na film o dziwnych meandrach ludzkiego losu, o upadkach, ale też sile człowieka do odbicia się od dna. Pan Paweł urodził się w Warszawie, w rodzinie inteligenckiej. Na UW ukończył antropologię kultury i rysowała się przed nim kariera naukowa, ale ożenił się i postanowił znaleźć bardziej intratną pracę. Znalazł ją w Cepelii, na stanowisku głównego specjalisty. Z czasem został tam rzecznikiem prasowym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladimir Mulder/Shutterstock

shutterstock_1033504918.jpg
Reportaż Grażyny Wielowieyskiej "Ty możesz wszystko". Posłuchaj!

Ukończył wieczorowe studia dziennikarskie i technik medialnych. Po upadku Cepelii został kustoszem w Muzeum Narodowym, pracował w Łazienkach Królewskich. W tym czasie żona postanowiła ułożyć sobie życie z kimś innym i rozwiedli się. Również wtedy zmarła jego matka. Został sam, zaczął pić i powoli się staczać. Po eksmisji zaczęło się życie na ulicy. Parę razy podejmował nieudane próby wyjścia z nałogu i bezdomności. W końcu miał już dość swojego życia, spróbował popełnić samobójstwo. W szpitalu psychiatrycznym, do którego trafił, zdiagnozowano u niego zespół Aspergera.

Posłuchaj
24:50 Jedynka-23-03-2021-reportaż.mp3 Reportaż Grażyny Wielowieyskiej "Doktorant" (Reportaż w Jedynce)

 

Obecnie od kilku lat nie pije, mieszka w Domu Pomocy Społecznej i ma otwarty przewód doktorski w Instytucie Polityki Społecznej UW. Jako "specjalista" od bezdomności zajmuje się badaniami nad sytuacją bezdomnych.

Słuchaj także:

***

Tytuł reportażu: "Doktorant"

Autor: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 23.03.2021

Godzina emisji: 23.10

ag

 

 

Czytaj także

"Policjantki". Posłuchaj reportażu Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 07:50
Nie zamieniłabym tej pracy na inną. To jest praca, którą kocham i nigdzie więcej się już nie wybieram.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czuły matematyk" - reportaż Antoniego Rokickiego o Krzysztofie Kieślowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 06:05
"Jeśli chcesz poznać samego siebie, musisz poznać filmy Kieślowskiego" - przekonuje Joaquin Rubio Salazar, meksykański filozof, historyk filmu. 13 marca minie 25 lat od śmierci reżysera Krzysztofa Kieślowskiego, autora takich filmów jak: "Dekalog", "Trzy kolory" czy "Podwójne życie Weroniki". Artysta, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, nominowany do Oscara, inspiruje wielu współczesnych twórców. 
rozwiń zwiń