"A jednak skrzypce" - reportaż Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 07:30
Kochał Chopina i marzył o grze na fortepianie. Po egzaminach wstępnych w szkole muzycznej przyjęto go jednak do klasy skrzypiec. Rozczarowanie, na szczęście, szybko ustąpiło miejsca nowej pasji. Wojciech Niedziółka z Góry Kalwarii, choć ma dopiero 17 lat, to już nazywany jest wybitnym instrumentalistą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nikkytok

Krzysztof Kieślowski Forum 1200
"Czuły matematyk" - reportaż Antoniego Rokickiego o Krzysztofie Kieślowskim
Posłuchaj
19:24 Jedynka/Reportaż w Jedynce - 27.03.2021 A jednak skrzypce "A jednak skrzypce" - reportaż Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej (Jedynka)

I duża w tym zasługa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie spotkaliśmy się przed jego recitalem.

Posłuchaj także:

***

Tytuł reportażu: "A jednak skrzypce"

Autor: Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Data emisji: 26.03.2021

Godzina emisji: 23.06

DS

Czytaj także

Pierwsza kobieta pilot PLL LOT. Posłuchaj reportażu o Adelajdzie Szarzec-Tragarz

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 10:00
Adelajda Szarzec-Tragarz, jest pilotem, kapitanem na B787 w PLL LOT jest wychowanką Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, absolwentką pierwszego rocznika specjalizacji pilotażowej Politechniki Rzeszowskiej. Jest pierwszą kobietą, która uzyskała licencję pilota zawodowego w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wiemy o chorobie Parkinsona? Posłuchaj reportażu Andrzeja Urbańskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 08:30
Smutek, przygnębienie, a nawet depresja. Takie zachowania często poprzedzają to schorzenie. Choroba Parkinsona zmienia zachowanie ludzi, ale nie powinna ich wykluczać z życia w społeczeństwie. W tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia.
rozwiń zwiń