"Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 08:30
Wg rankingu "Perspektyw" III LO we Wrocławiu jest w pierwszej dziesiątce szkół w Polsce. Ucząca się tu młodzież startuje w olimpiadach przedmiotowych, a także w zawodach sportowych i zajmuje czołowe lokaty. W III LO jest teatr Scena 37, który prowadzi polonista Dariusz Romanowski. Uczniowie chętnie chodzą do szkoły i sami opowiadają, że panuje w niej niezwykła atmosfera. Do liceum zdają dzieci, a nawet wnuki byłych absolwentów. Skąd ta magia wrocławskiej Trójki?
III LO we Wrocławiu
III LO we WrocławiuFoto: Magda Skawińska

Plac Świętego Piotra PAP 1200.jpg
"Czas przesiewu" - reportaż Magdaleny Skawińskiej. [POSŁUCHAJ]

Posłuchaj
30:30 2021_06_01 23_11_48_PR1_Reportaż_w_Jedynce.mp3 "Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej (Jedynka)

 

Co przyciąga tu młodzież? Skąd bierze się kadra nauczycielska, której przy znikomym prestiżu zawodu, przy słabych zarobkach, ciągle się chce? W tym roku szkoła obchodzi 75-lecie istnienia. Została założona w 1946 roku, kiedy jeszcze we Wrocławiu mieszkali Niemcy. Niewątpliwy wpływ na rozwój placówki miało jej trzech dyrektorów: Antoni Zięba, Daniel Manelski i Michał Głowacki.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Jaramy się wszyscy"

Autorka: Magda Skawińska

Data emisji: 1.06.2021 r. 

Godzina emisji: 23.10

DS/ans 

Czytaj także

Przedwojenna Warszawa w kolorze. Jak powstał wyjątkowy film? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 14:30
Warszawski fotograf i informatyk, Mariusz Zając, nie marnował czasu spędzonego w domu z powodu pandemii. Wolny czas poświęcił starym zdjęciom i filmom dokumentującym stolicę. Za pomocą specjalnych programów komputerowych tchnął w nie nowe życie.
rozwiń zwiń