"Rybacy" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 00:38
Zacząłem pływać, bo ojciec pływał. Ojciec zaczął pływać, bo dziadek pływał, a dziadek zaczął pływać ze swoim wujkiem. To słowa Rafała Tilsy, sopockiego rybaka.
Łódź rodziny Tilsów
Łódź rodziny TilsówFoto: Fot. Arch. Rafał Tilsa

namioty1200.jpg
To jego firma uszyła namioty do serialu "Wikingowie" [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Rodzina Tilsów mieszka tu od przedwojnia, najwcześniejsza znana lokalizacja to dom przy sopockim młynie. Kuzyn zajmował się trochę genealogią i doszukał się gdzieś holenderskich korzeni. To możliwe, bo do Gdańska i na Żuławy od wieków przenosiło się wielu Holendrów. W domu Tilsów rybaczenie było obecne cały czas. Nie tylko poprzez świeżą rybę, ale i regularne szycie siatek, lakierowanie lin, topienie ołowiu na obciążniki. Teraz łodzi na przystani coraz mniej, zostały tylko cztery rybackie rodziny.


Posłuchaj
20:03 jedynka-26-06-2021-reportaż-rybacy.mp3 Reportaż Grażyny Wielowieyskiej "Rybacy" (Jedynka)

 

Słuchaj także:

***

Tytuł reportażu: "Rybacy"

Autor: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 26.06.2021

Godzina emisji: 0.38

ag


 

Czytaj także

"Bezpieczny dom"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:26
Reportaż o Domu Zamieszkania i Rehabilitacji w Wawrze, który powstał przy Fundacji Pomocna Dłoń, założonej przez rodziców dorosłych już dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doktorant" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 23:10
Jego historia to gotowy scenariusz na film o dziwnych meandrach ludzkiego losu, o upadkach, ale też sile człowieka do odbicia się od dna. Pan Paweł urodził się w Warszawie, w rodzinie inteligenckiej. Na UW ukończył antropologię kultury i rysowała się przed nim kariera naukowa, ale ożenił się i postanowił znaleźć bardziej intratną pracę. Znalazł ją w Cepelii, na stanowisku głównego specjalisty. Z czasem został tam rzecznikiem prasowym.
rozwiń zwiń