"Wickowa batalia" - reportaż o kaszubskim działaczu Wincentym Rogali. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 12:45
- Sięgnąłem po tę niezwykłą postać, która w bardzo trudnych czasach, mimo że żyła w maleńkim Wielu, była częścią wielkiej historii. Nie była obojętna i to jest taki uniwersalny przekaz - mówił autor reportażu Michał Słobodzian, przypominając postać kaszubskiego artysty Wicka Rogali. 
Wincenty Rogala
Wincenty Rogala Foto: mat. prasowe

gulag 1200 free.jpg
"GUŁag - niekończąca się historia" - reportaż Macieja Jastrzębskiego [POSŁUCHAJ]

Temat tej opowieści można by sprowadzić do prostego stwierdzenia: to historia życia kaszubskiego twórcy ludowego. To jednak jak żył, co robił i kim był Wincenty Rogala, wykracza daleko poza jego artystyczną działalność. Walczył na wielu "frontach", mimo że nigdy nie oddał strzału. Reportaż to także dźwiękowa podróż po archiwaliach skrzętnie zbieranych przez dziennikarzy Polskiego Radia w Bydgoszczy w latach 50.

Posłuchaj
18:06 Jedynka/Reportaż M. Słobodzian.mp3 "Wickowa batalia" - reportaż Michała Słobodziana o kaszubskim działaczu Wincentym Rogali (Reportaż w Jedynce)

 

Reportaż został nagrodzony na tegorocznym Konkursie Grand PiK Nagrodą im. Michała Jagodzińskiego, ufundowaną przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

***

Tytuł reportażu: "Wickowa batalia" 

Autor: Michał Słobodzian 

Data emisji: 2.07.2021 r. 

Godzina emisji: 0.35

ans 

Czytaj także

Boom na nieruchomości w USA. Domy sprzedają się na pniu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 08:00
Pandemia COVID-19 pogrążyła Stany Zjednoczone w recesji. Rynek mieszkaniowy zaś zaczął w środku kryzysu przeżywać boom. Między wrześniem 2019 r. a wrześniem 2020 r. właściciele domów w USA powiększyli swój majątek o 1 bilion dolarów. Eksplodujący popyt w połączeniu z historycznie niską podażą doprowadził kupujących do desperackiego licytowania cen dostępnych nieruchomości. Zdrożały wszystkie ich rodzaje: od tanich domów po luksusowe rezydencje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boom na działki budowlane i nieruchomości. To efekt niskich stóp procentowych i COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:15
Trwa boom zakupowy na działki budowlane, w trakcie epidemii wzrost cen ziemi znacznie przyspieszył. Niedługo po pojawieniu się wirusa, popyt na działki budowlane, rekreacyjne, leśne czy rolne gwałtownie wzrósł. Zainteresowanie działkami było w ubiegłym roku o kilkadziesiąt procent wyższe niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń