Adopcja na wieczność...

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 18:00
Młoda pielęgniarka pracująca w hospicjum dla dzieci pokochała 2,5 letnią chorą na raka dziewczynkę pozostawioną w hospicjum przez rodziców. - Bardzo ją pokochałam. Bardzo. Nigdy dotąd nikogo tak nie kochałam. I chyba nigdy dotąd nikt mnie nie kochał jak Klaudusia - zwierza się.
Audio
Adopcja na wieczność...
Foto: Glow Images/East News

Postanowiła ją adoptować. - Wiedziałam, że jest bardzo ciężko chora. Psychicznie byłam przygotowana na to, że może odejść. Kilkakrotnie zadawano mi pytanie, czy jestem pewna, czy podtrzymują tą decyzję, czy chcę – opowiada bohaterka reportażu.

Mamą była przez pięć miesięcy. To były najpiękniejsze miesiące w jej życiu. - Gdyby ktoś mnie zapytał czy drugi raz zrobiłabym to samo to mogę powiedzieć, że zrobiłabym – twierdzi.

2,5 roczna Klaudia często mówiła: jestem ora, wiesz? Jestem ora. Jednak wszyscy mieli nadzieję, że jakimś cudem uda jej się wygrać z chorobą. - Lekarze dawali jej duże szanse na wyleczenie. Twierdzili, że nie było przerzutów, twierdzili, że może jakoś z tego wyjdzie – wspomina przybrana mama Klaudii.

Odeszła szybko. – Miałam wrażenie jakby ona przeczuwała, że coś się zdarzy, bo nie chciała mnie nigdzie puścić, nie mogłam pójść nawet do toalety, musiałam wszędzie chodzić z nią – opowiada. - Myślę, że ona czuła, że odchodzi – dodaje.

Mała Klaudia zmarła wiedząc, że ktoś kocha ją najbardziej na świecie.

Historię Klaudii i jej mamy opowiada reportaż Anny Sekudewicz "Adopcja na wieczność".

Czytaj także

"To była miłość od pierwszego wejrzenia"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 17:08
Pierwsze spotkanie, pierwsza noc w domu, pierwszy płacz i uśmiech. O początkach swojego rodzicielstwa opowiadają adopcyjni rodzice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pana Jana umowa z Bogiem" - Żaneta Walentyn (Radio PiK w Bydgoszczy)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 10:00
Wtorek, 7 czerwca, godzina 19.10, Program 1. Pan Jan samotnie wychowuje czworo swoich dzieci. Jedno z nich jest niepełnosprawne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodzina w komplecie" - Agnieszka Furtak

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 15:27
Czwartek, 7 lipca, godzina 18.15, Program 3. Bohaterowie dzisiejszego reportażu zgłosili się do nas, aby opowiedzieć swoją historię, podczas trwania trójkowej akcji "Adopcja po polsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodzinki rodzinki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 14:06
- Mamy swoje własne święto. W rocznicę pierwszej adopcji dmuchamy świeczki i zjadamy torcik. My i czwórka naszych dzieci - opowiadają Monika i Arkadiusz Piotrowscy, rodzice adopcyjni.
rozwiń zwiń