Murem za teatrem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 14:00
Zakończony niedawno ogólnopolski konkurs dramaturgiczny "Murem za teatrem”, którego organizatorem był prowadzący pracę kulturalno-oświatową w Tarnowskim Zakładzie Karnym kpt. Janusz Tomaszek, dał nadspodziewane rezultaty.
Audio
Murem za teatrem
Foto: Wikimedia Commons CC

Kilkanaście sztuk o mówiących wiele tytułach takich jak: "Nie mieli szans", "Cela wolności", "W mroku uśpiony", "Sen skazańca" czy "Głuchy skowronek" odsłania zupełnie inny świat ostro zarysowanych kontrastów, twardych, walczących o swoje prawa bohaterów, wrażliwych, niejednokrotnie przekreślanych społecznie ludzi.

Zdobywca jednej z głównych nagród, pan Wojciech przygotowuje wraz z grupą współwięźniów premierę nagrodzonej komedii "Forsa to nie wszystko". Uważa, że jako aktor, autor i aktywny członek dyskusyjnego klubu książki może zmieniać świat. Scena, pełna barwnych postaci – współwięźniów, którzy w sposób ciekawy opowiadają o swoich kolejnych wcieleniach to jego "rząd dusz". W tle – uważany w ogólnopolskim rankingu za surowy – zakład karny z 800-set więźniami. Grana właśnie sztuka pt.”Metamorfoza” to "niekoniecznie zmiana na lepsze…- mówi pan Wojciech. "To inność, która zaciekawia i intryguje".

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Murem za teatrem".


Czytaj także

"Chwilówki z banku pocieszenia" - Wojciech Markiewicz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 09:28
Niedziela, 11 marca 2012, godzina 18.10, Program 1. Podróż życia z Leszkiem Długoszem do miejsc, ludzi, zdarzeń ważnych z perspektywy jego ciekawego, niebanalnego życia.
rozwiń zwiń