Tropami przeszłości. Pieszo z Syberii do Indii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 09:30
"Long Walk Plus Expedition" Jakuck - Kalkuta to zorganizowana przez trzech młodych Polaków wyprawa śladami książki ze wspomnieniami „Długi marsz”.
Audio
Tropami przeszłości. Pieszo z Syberii do Indii
Foto: Z archiwum bohaterów reportażu

Książka opowiada prawdziwą historię Witolda Glińskiego, który w 1941 r. uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach. W 2010 roku trzech studentów: Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż postanowiło przypomnieć tą niezwykłą wyprawę. Jak poradzili sobie z trudami podróży i jaki ślad wywarła ona na ich psychice?

Film na podstawie książki "Długi marsz" w 2010 roku wyreżyserował Australijczyk, wielki miłośnik polskiej historii Peter Weir.

Do wysłuchania reportażu i dyskusji zapraszają Ewa Michałowska i Małgorzata Kownacka.

poczytaj więcej o wyprawie

Czytaj także

Niepokonani - film o życiu i przetrwaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 00:00
Peter Weir, zainspirowany prawdziwą historią polskiego żołnierza, nakręcił film o ucieczce grupy więźniów z sowieckiego łagru na Syberii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Syberii do Kalkuty, czyli "Długi Marsz 70 lat później"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 16:00
Trzej młodzi podróżnicy postanowili oddać hołd uczestnikom słynnej ucieczki z sowieckiego łagru, na której czele stał Polak Witold Gliński. W ciągu sześciu miesięcy – pieszo, konno i na rowerach – pokonali trasę liczącą blisko osiem tysięcy kilometrów.
rozwiń zwiń