"Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 15:00
Dzieci nie miała, znajomi i rodzina powymierali, więc Wielka, polska aktorka Nina Andrycz dzieli się ze wszystkimi swoimi wspomnieniami. Choćby z życia elit PRL.
Audio
  • 23.12.18 Reportaż Wojciecha Markiewicza "Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia"

W związku z pojawieniem się na rynku ostatniej książki wielkiej, polskiej aktorki Niny Andrycz tytułowe hasło "Patrzę i wspominam" zamienia się w tym reportażu w mądrą, pełną anegdot, fascynującą opowieść o grze z losem, jak zawsze pełnym zaskoczeń, zwrotów ale i wypełnionym pasją, uczuciem, romantyczną przygodą.

Zainteresowany teatrem słuchacz znajdzie tu wiele faktów z historii Teatru Polskiego Arnolda Szyfmana  w Warszawie, który był dla artystki drugim domem i wraz z nią towarzyszył Polakom od " XX- lecia międzywojennego" przez długie dziesięciolecia. "Jak stworzyć w myślach nieegocentryczne, a zatem lepsze, bo mądrzejsze jutro? Którejś nocy przyśniło mi się, że Ktoś skrzydlaty potrafi to robić bezbłędnie" - zwierza się pani Nina.

Nina Andrycz zdradza wiele nieznanych szczegółw z życia elit PRL. Była żoną premiera Józefa Cyrankiewicza, więc choćby z tego powodu miała kontakty z zagranicznymi mężami stanu i dyplomatami.

"Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia" reportaż Wojciecha Markiewicza.

Czytaj także

Spotkanie z Reportażem - "Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia" - Wojciech Markiewicz.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 14:15
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie, wtorek 30 października 2012, godzina 18.00.
rozwiń zwiń