12 lat więzienia za cudzą zbrodnię...

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 16:00
"Nic się nie stało" - najlepszy reportaż radiowy roku - opowiada historię mężczyzny, który przez przypadek trafił do aresztu śledczego i po 12 latach wyszedł z niego... też przez przypadek.
Audio
  • "Nic się nie stało" - reportaż Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich

Czesław Kowalczyk został oskarżony o morderstwo, do którego doszło w Gdańsku w grudniu 1998 roku. Odsiedział w areszcie śledczym 12 lat i wtedy odnaleziono prawdziwego sprawcę. Tymczasem odeszła od niego narzeczona, zabierając syna. Stracił nie tylko ich, ale i dobre imię wśród sąsiadów oraz znajomych.

Jak można powrócić do życia po takim doświadczeniu? dowiesz się, słuchając reportażu "Nic się nie stało" Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich. Ich wspólne dzieło zdobyło w listopadzie Grand Prix KRRiT za najlepszy reportaż radiowy 2012 roku.

Czytaj także

"Szukałam Was"- Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy. Wyróżnienie honorowe w konkursie o Grand Prix KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 12:42
Niedziela, 20 listopada, godzina 18.10, Program 1.Pani Ewa kiedyś była nastoletnią matką dwóch synów i złodziejką. Gdy za kradzieże trafiła do więzienia, sąd nakazał odebranie jej dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba walczyć" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 13:55
Poniedziałek, 5 listopada 2012 roku, godz.21.14, Program1. W sobotę pożegnaliśmy Joannę Sałygę, bloggerkę znaną jako "Chustka". Jej hart ducha, niezwykła więź z synkiem, miłość do Niemęża stała się dla wielu inspiracją do tego, by żyć uważniej i mądrzej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy laureatami Grand Prix KRRiT! Nagroda honorowa Grand Prix Prezesa Polskiego Radia dla Patrycji Gruszyńskiej-Ruman

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 15:30
Reportażyści ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zostali docenieni za reportaże "Nic się nie stało" oraz "Szczęśliwy żywot Michała Wysockiego"
rozwiń zwiń