Katy Carr. Polska to jej drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 15:21
Jest angielską piosenkarką o polskich korzeniach. I czuje się polską patriotką. Nagrała płytę, na której śpiewa nasze pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach.
Audio

Nieżyjąca już babcia Katy Carr była Polką. Kilka lat temu urodzona w Anglii piosenkarka zobaczyła w TV film dokumentalny "Uciekinier" o brawurowej ucieczce z Auschwitz Kazimierza Piechowskiego. To zainspirowało ją do nagrania teledysku "Kazik and the Kommander's Car". Żeby móc się porozumieć z Kazimierzem Piechowskim i lepiej poznać historię Polski, zapisała się na kurs języka polskiego dla cudzoziemców.

Katy Carr czuje się polską patriotką. 1 września w Tczewie odbył się niecodzienny koncert artystki z zespołem, zorganizowany przez społeczników z organizacji Dawny Tczew oraz Zieleń dla Tczewian. Na występie był naturalnie obecny Kazimierz Piechowski, który w tej chwili mieszka w Gdańsku i może już porozumiewać się z Katy po polsku.  

Katy nagrała album "Paszport", na którym są polskie pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach oraz jej własne piosenki śpiewane w języku ojczystym jej babci.

Posłuchaj reportażu "Nasza Katy biało-czerwona" Hanny Wilczyńskiej-Toczko.

Czytaj także

„Traktat o wychowaniu” - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 07:35
Czwartek, 9 lutego, godzina 13.40, Program 1. O patriotyzmie, odpowiedzialności i zaangażowaniu społecznym ziemiaństwa w czasie dwudziestolecia międzywojennego. wspomina Michał Żółtowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielka śpiewa o polskiej historii!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 17:04
Nie tylko metalowy Sabaton zachwycił się naszymi dziejami. Katy Carr to wokalistka pochodzenia polsko-angielsko-szkockiego. W Jedynce opowiada o fascynacji naszą historią i muzyką oraz o albumie, który zrodził się z tej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katy Carr - Brytyjka uwielbiająca samoloty i historię Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 13:08
Jej mama jest Polką, ale to dopiero spotkanie z byłym więźniem obozu w Auschwitz sprawiło, że zafascynowała ją historia Polski. Zafascynowała tak bardzo, że Brytyjka postanowiła ją wyśpiewać.
rozwiń zwiń