X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polka bez papierów"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 11:00
W tym tygodniu obchodzimy 70-tą rocznicę wysiedleń z Zamojszczyzny. Bohaterka reportażu mieszka w Brazylii, jednak urodziła się 70 lat temu właśnie na Zamojszczyźnie. Dlaczego odmawiano jej polskiego obywatelstwa?
Audio

Krysia nie figuruje w żadnej księdze parafialnej, w żadnym rejestrze. Wiadomo jednak, że urodziła się na Zamojszczyźnie w 1942 roku, choć jej pierwsze wspomnienie to obóz pracy w Niemczech.

Stamtąd, razem z bratem i rodzicami, trafiła do Brazylii, gdzie mieszka do dzisiaj. Rodzice wychowali ją w przekonaniu, że jej ojczyzna to Polska. Kiedy odmówiono jej obywatelstwa, przeżyła szok.

Posłuchaj reportażu Katarzyny Błaszczyk "Polka bez papierów".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Brazylijski, polski dom"-Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 11:38
Czwartek, 18 sierpnia, godzina 18.15, Program 3. W brazylijskiej puszczy, 10 km od najbliższego miasteczka stoi polski dom, malowany w kwiaty, zupełnie jak na Zalipiu. Skąd się tam wziął? Kim są jego mieszkańcy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Listy Brazylia - Polska” – Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 12:42
Niedziela, 6 listopada, godzina 18.10, Program 1. Reporterka w Archiwum Miasta Stołecznego Warszawy odnajduje dziewiętnastowieczne listy polskich emigrantów z Brazylii, które nigdy nie dotarły do adresatów. Postanawia ruszyć tym tropem, który prowadzi ją do Rio Grande do Sul, południowego stanu Brazylii.
rozwiń zwiń