Takie emocje tylko na wysypisku!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 10:29
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego z projektu planu gospodarki odpadami wykreślił składowisko odpadów w Mażanach. W okolicy zawrzało.
Audio
  • Słuchaj reportażu "Wysypisko" i dyskusji w studiu radiowej Jedynki
Wysypisko śmieci
Wysypisko śmieciFoto: Glow Images/East News

Decyzja oznacza, że śmieci z Kętrzyna mają trafiać przede wszystkim na wysypisko w Spytkowie (projekt finansowany z funduszy unijnych). Samorządowcy z Kętrzyna protestują, bo to znacznie podniesie cenę wywozu śmieci z ich powiatu. Przypominają też, że mają swoje wysypisko.

Jeszcze cztery lata temu w Mażanach, niedaleko Kętrzyna, było wyjątkowo brzydkie składowisko odkrytych odpadów. - Teraz nie ma odoru, wysypiska z drogi praktycznie nie widać. Ze śmietnika zrobiliśmy porządne składowisko - mówi Kazimierz Pietras, kierownik zakładu w Mażanach. Dlatego pracownicy obiektu są zaskoczeni decyzją o jego zamknięciu.

Paweł Czacharowski, zastępca burmistrza Giżycka, tłumaczy, że dwa wysypiska śmieci nie mogą działać tak blisko siebie, bo nie ma na to miejsca. Sprawa w lokalnym środowisku budzi ogromne emocje. A o wszystkim w reportażu "Wysypisko” opowiedział Marek Czarkowski.

Zapraszamy także do wysłuchania dyskusji związanej z tematem reportażu. Gośćmi Pierwszego Programu Polskiego Radia, byli: Tomasz Gawroński, dr Piotr Manczarski z Politechniki Warszawskiej i autor reportażu  "Wysypisko” Marek Czarkowski.

Na Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia” zaprasza Jerzy Zawartka.

ei

Czytaj także

12 lat więzienia za cudzą zbrodnię...

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 16:00
"Nic się nie stało" - najlepszy reportaż radiowy roku - opowiada historię mężczyzny, który przez przypadek trafił do aresztu śledczego i po 12 latach wyszedł z niego... też przez przypadek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katy Carr. Polska to jej drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 15:21
Jest angielską piosenkarką o polskich korzeniach. I czuje się polską patriotką. Nagrała płytę, na której śpiewa nasze pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach.
rozwiń zwiń