Kulisy pracy wróżki: "najczęściej byli dresiarze”

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 12:13
- Myślałam, że będą do mnie przychodzić zakochane licealistki, ale się zdziwiłam – opowiada wróżka Katarzyna Owczarek w Jedynce.
Audio
  • "Wróżka prawdę Ci powie"- reportaż Katarzyny Błaszczyk
Kulisy pracy wróżki: najczęściej byli dresiarze
Foto: Glow Images/East News

Początek roku to czas, kiedy horoskopy sprzedają się najlepiej, a rynek zalewany jest wydawnictwami dotyczącymi naszej przyszłości. Skąd w ludziach potrzeba dowiedzenia się co ich czeka ? I na czym polega praca wróżek?
Katarzyna Owczarek przekonuje, że prawdziwa wróżka nie musi otaczać się kotami, szklanymi kulami, czy kadzidełkami. Nie musi się też reklamować, bo nie chodzi o naciąganie łatwowiernych klientów. Ona sama po studiach zdecydowała się na samodzielną działalność. Niestety, okazało się to zbyt niebezpieczne.
 – Proszę sobie wyobrazić, że samotna kobieta przyjmuje w domu obcych ludzi. Mnie się wydawało, że będą do mnie przychodziły zakochane nastolatki, a przychodzili dresiarze, żeby pytać jak będą szły interesy – opowiada bohaterka reportażu "Wróżka prawdę Ci powie". Dlatego teraz wróżka pracuje w jednej z gazet.
Wróżki to powinny być dobre mamy, czarodziejki, a nie czarownice. – Musimy uważać na to jak i co mówimy. Ja osobie, która do mnie przychodzi, wysyłam światło i nadzieję, żeby ona zaczęła ze sobą pracować – mówi jedna z nich.
Czy nie boja się nadmiernego wpływu na czyjeś życie? – Wróżka może się mylić, zawsze jest jakiś margines błędu i ja o tym mówię. Nie podejmuję decyzji za nikogo – tłumaczy Katarzyna Owczarek. I dodaje, że każdy w sobie więcej wiedzy, z której nie zdajemy sobie sprawy. Trzeba tylko słuchać swojej intuicji.
Jak można uciec przed przeznaczeniem? Ile kosztują usługi wróżek i dlaczego nie mogą być zbyt tanie? Jaki będzie 2013 rok? Między innymi o tym można usłyszeć w reportażu "Wróżka prawdę Ci powie" autorstwa Katarzyny Błaszczyk.
ei

Czytaj także

Tarot: poznaj jego tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 17:00
W epoce renesansu tarot był grą dworską. Z czasem zaczęli się nim posługiwać magowie i kapłani. W cyklu "Księga Tajemnic" opowiemy o jego tajnikach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz zdjąć klątwę lub rzucić urok na wroga?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 07:36
W internecie mnożą się usługi wróżbiarskie. - Żerowanie na ludzkiej naiwności jest świetnym biznesem - mówi Tomasz Teluk, założyciel Instytutu Globalizacji.
rozwiń zwiń