X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po wojnie lepiej było nie być sierotą urodzoną w III Rzeszy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 08:00
Pani Anna Berezowska miała trzy matki, a mimo to została sierotą. Od wielu lat próbuje się dowiedzieć prawdy o sobie.
Audio

Pani Anna urodziła się w Austrii, w 1944 roku. Jej biologiczną matką była naprawdopodobniej robotnica przymusowa. Jednak jej pierwsze wspomnienie dotyczy Mutti Rosy - Austriaczki, od której zabrano ją pewnej nocy po wojnie i wysłano pociągiem do Polski. Trzecia, polska mama miała adoptować Annę. Niestety, zanim dziewczynka dojechała do Polski, trafiła do więzienia za wojenną dziełalność w konspiracji. Tak Anna została sierotą.

Czy z resztek wspomnień uda jej się ocalić prawdę o sobie? Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Trzy matki" Katarzyny Błaszczyk.

Ponieważ pani Anna nadal szuka i uzupełnia informacje o swoich korzeniach, prosimy wszystkich, którzy mogą coś wiedzieć o kontakt: katarzyna.blaszczyk@polskieradio.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Alona – życie pomiędzy"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:51
Niedziela, 8 maja, godzina 18.10, Program 1. Historia młodej Ukrainki wychowanej w polskim domu dziecka, która chce pozostać w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polka bez papierów"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 11:00
W tym tygodniu obchodzimy 70-tą rocznicę wysiedleń z Zamojszczyzny. Bohaterka reportażu mieszka w Brazylii, jednak urodziła się 70 lat temu właśnie na Zamojszczyźnie. Dlaczego odmawiano jej polskiego obywatelstwa?
rozwiń zwiń