Polak, który z miłości do krów poszedł w Himalaje

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 09:19
Gdy był małym chłopcem, podobała mu się praca na wsi - zwłaszcza przy zwierzętach. Od dziecka kocha też góry i podróże. Dziś Rafał Stachura w Kulczynie prowadzi największe gospodarstwo mleczarskie w województwie lubelskim.
Audio

- Mamy 1300 sztuk bydła, z czego 600 w doju. Dziennie produkujemy blisko  15,5 tys. litrów mleka, a pracuje tu około 40 pracowników – opowiada bohater reportażu "Na mlecznej drodze”.

Rafał Stachura jest prezesem Lubelskiego Związku Producentów Mleka i Hodowców Bydła Mlecznego. Został odznaczony przez ministra rolnictwa medalem "Zasłużony dla Rolnictwa". Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Wiedzę i doświadczenie życiowe zdobywał podczas studiów w Lublinie, Vancouver w Kanadzie, a także w Padwie we Włoszech.

By promować mleko i przetwory mleczne z Lubelszczyzny, wyjechał w Himalaje, gdzie zdobył jeden z sześciotysięczników. Tym, co ma, potrafi też dzielić się z innym. Zapraszamy do poznania jego niezwykłej historii.

Autorem reportażu "Na mlecznej drodze” jest Monika Malec

Czytaj także

"Polska żywność ma świetną renomę"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 18:42
Uczestnicy debaty w radiowej Jedynce rozmawiali o możliwościach i szansach eksportu polskiej żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od wideł do widelca" - Magazyn Bez Znieczulenia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 09:00
Czwartek 21 lutego 2013 r. Godzina 21.14, Program 1. Czy głośny skandal z koniną w mięsie wołowym dotknął polskich producentów? Czy nasze władze zareagowały właściwie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy rolnicy zyskają na nowym budżecie unijnym?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 18:41
- Uważam, że są duże możliwości (...) choć łatwego pieniądza już nie będzie. Potrzeba będzie współpraca wszystkich, i polityków, i rządu, i parlamentu - ocenia minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń