X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Głodowy step bez końca

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 15:00
Irena Bujalska spędziła młode lata w Kazachstanie, gdzie została zesłana jej rodzina. Wspomnienia z tego czasu zapisała w książce "Tak było".
Audio

CES (Centralna Elektrownia) w Kazachstanie, gdzieś między Majkajnem a Szoptykułami... Step. Monotonny, rozległy, jakby przyciemniony... Nie do ogarnięcia. Ten obraz zatrzymał się w jej pamięci. - Step i step bez końca, tak to wyglądało. To był step głodowy, bo tam nic nie chce rosnąć. I straszny mróz, ja przeżyłam - 56 stopni... - wspomina bohaterka reportażu.

"Tak było” – to tytuł wspomnień poświęconych polskim zesłańcom na Wschód. Książka ta niedawno pojawiła się w księgarniach. I chociaż jest jednym z wielu dokumentów o tej tematyce, budzi zdziwienie, przerażenie i zaskakuje ogromem cierpień bohaterów.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Tak było …” autorstwa Barbary Grębeckiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaż: "Indyjskie historie miłosne"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2009 11:42
30 października 2009, godz. 14:15
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Echo głosów” - Barbara Grębecka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 18:32
Środa, 9 stycznia, Program 1, godz. 21.14. Spotkanie z byłą więźniarką obozu w Ravensbruck, dziś sławną artystką – autorką wielu przejmujących rzeźb o tematyce wojennej - Zofią Pociłowską.
rozwiń zwiń