Ewa Michałowska gościem "Spotkania z Reportażem"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 19:00
Bohaterką kwietniowego "Spotkania z reportażem" będzie Ewa Michałowska, laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Radiowego "Polska i świat".
Ewa Michałowska
Ewa MichałowskaFoto: PR24/Filip Jastrzębski

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza do warszawskiego Klubu Księgarza w czwartek, 18 kwietnia o godz. 18.00.

Reportaż w Polskim Radiu

Ewa Michałowska jest absolwentką pedagogiki oraz studiów podyplomowych na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Radio zafascynowało ją już w okresie studiów, w Akademickiej Rozgłośni Radiowej "AKADERA" w Białymstoku. W 1989 roku nawiązała stałą współpracę z Redakcją Społeczną radiowej Trójki, a  ze Studiem Reportażu i Dokumentu związana jest od 1991 roku. Jest autorką ponad 500 reportaży i audycji dokumentalnych. To, co najbardziej interesuje ją w pracy reportażystki, to tematy o charakterze społecznym, np. problemy dzieci i młodzieży, ludzi starych, chorych czy niepełnosprawnych. Zdobyła wiele nagród, a jej reportaże reprezentowały Polskie Radio na prestiżowych konkursach międzynarodowych: Prix Futura, Prix Italia, Premios Ondas i Prix Europa. Aż czterokrotnie otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Polska i świat". W grudniu 2000 roku została uhonorowana Złotym Mikrofonem, w roku 2003 otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury, a rok później Srebrny Krzyż Zasługi.

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowany zostanie reportaż Ewy Michałowskiej pt.  "Szlakiem błękitnej nostalgii", zrealizowany wspólnie z Wiesławem Pasztą. Bohaterem audycji jest Wiesław Niesiobędzki, założyciel Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Pojezierze" w Iławie, który od zawsze jest związany z tym obszarem. Pojezierzu poświęca swoją poezję, jest także autorem wielu opracowań historycznych dotyczących tej ziemi. Za audycję "Szlakiem błękitnej nostalgii" w 2011 r. Ewa Michałowska otrzymała I nagrodę w konkursie Mazury Cud Natury.

________________________________

Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska-Mądry – znakomita reportażystka, laureatka wielu nagród w krajowych i zagranicznych konkursach reportażu radiowego, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. O oprawę muzyczną wieczoru zadba Bażant – gitarzysta, wokalista i autor tekstów Piotr Maciej Sobestiańczuk.

Zapraszamy 18 kwietnia o godz. 18.00, tradycyjnie do Klubu Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny

Zobacz więcej na temat: Ewa Michałowska reportaż

Czytaj także

"Kąt" - moje miejsce na ziemi" - Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 16:34
Środa, 30 stycznia, godzina 21.14. Program I. Niektórzy uczniowie porównują tę szkołę do Hogwartu. Można tu spotkać młodzież z barwnymi irokezami, kolczykami, w strojach niepodobnych do klasycznych mundurków. Wszystkich uczniów łączy „bunt wieku młodzieńczego” i niezgoda na tradycyjną szkołę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kocham radio" - Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 13:02
Czwartek, 21 lutego, godzina 18.15, Program III 13 lutego, już po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Radia. Jakie atrakcje towarzyszyły temu świętu ?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podróżujący policjant" - Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 10:00
Wtorek, 12 marca, godzina 18.15. Program 3. Ryszard Sobolewski od dziecka marzył, by podróżować po dalekich krajach. Czy udało mu się spełnić te marzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chirurdzy" - Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 15:43
Niedziela, 24 marca, godzina 21.18, Program I. Audycja dokumentalna, pełna zabawnych anegdot z życia lekarzy a także opowieści o trudach ratowania życia ludzkiego przez chirurgów ortopedów
rozwiń zwiń