Władzom nie podobało się, że ikony socrealizmu buduje syn AK-owca

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:07
Zbigniew Szymczak, konstruktor wielkich budowli w czasach realnego socjalizmu, pracownik Ministerstwa Budownictwa traci pracę wskutek wypadku, w którym ginie siedem osób. Tragiczne wydarzenie okazuje się jednak jedynie pretekstem dla przełożonych...
Audio
Pochód młodzieży przed Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową, 22 lipca 1952
Pochód młodzieży przed Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową, 22 lipca 1952Foto: Wikimmedia Commons/domena publiczna/Bohdan Garliński: Architektura Polska 1950-1951, PWT, Warsaw, Poland, 1953., fot. W. Slawny

W następstwie wypadku pan Zbigniew rozstaje się również z bardzo znanym i dobrze prosperującym wówczas zespołem muzycznym, którego jest solistą i menagerem. Od kilkudziesięciu lat na emigracji w Ameryce, analizując historię swojego ojca, żołnierza AK i adiutanta gen. Władysława Sikorskiego, dochodzi do wniosku, że rzeczywiste powody jego życiowych perypetii są zupełnie inne niż dotąd przypuszczał.

Jakie - o tym opowiada reportaż "Tak to w duszy gra…" Wojciecha Markiewicza.

pg

Czytaj także

Takie wesele, to tylko w Pieninach

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 09:34
Zespół regionalny im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy powstał w 1906 roku. Zespół od 40-tu lat prowadzi pani Aniela Krupczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gałczyńscy oczami córki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 10:00
"Według ślicznej, czarnowłosej…" - tak anonsował urodziny Kiry popularny, przedwojenny tygodnik "Prosto z mostu" w rubryce "Z Wilna". W radiowej Jedynce reportaż o córce Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Wiśniak znalazł w Polsce swoją Prowansję

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 12:00
Życie Kazimierza Wiśniaka - znanego scenografa, grafika i malarza, współzałożyciela Piwnicy pod Baranami - toczyło się między słynnymi teatralnymi realizacjami z Konradem Swinarskim i Henrykiem Tomaszewskim, a ciekawymi okolicami, gdzie mieszkał, myślał i odpoczywał.
rozwiń zwiń