Rakija - jak kobieta walczyła z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:05
- Jestem chora na raka i potrzebuję 200 tysięcy na lek, który nie jest refundowany. Zapraszam na kiermasz ciast - nawołuje Marzena do przechodniów. Młoda kobieta nie rezygnuje z walki.
Audio
Marzena Erm
Marzena ErmFoto: Mateusz Zioło

O tym, że ma raka Marzena Erm dowiedziała się będąc na studiach. Musiała zrezygnować z pracy, doświadczyła bólu, ale mimo choroby nie straciła optymizmu.

Marzena prowadzi bloga "RAKiJA, czyli jak upijam się życiem". To miejsce, w którym opisuje swoje zmagania z chorobą, dzieli nadzieją, ale też woła o pomoc - potrzebuje leku, który utrzyma remisję choroby, a który kosztuje 200 tysięcy zł.

Reportaż w Jedynce >>>

Dlaczego w czasie choroby zmieniła swoje podejście do życia? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej "Rakija", w którym Marzena, jej rodzina i przyjaciele, opowiadają o codzienności z chłoniakiem.

Czytaj także

Epidemia czerniaka: masz zmiany na skórze? Zbadaj je obowiązkowo

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 21:30
- Zasada jest prosta: zwracamy uwagę na każdą nową zmiany na skórze, która się pojawiła i zaczyna rosnąć, albo starą zmianę, która zaczyna się zmieniać. W takiej sytuacji trzeba pojawić się u dermatologa lub chirurga onkologa - zaleca onkolog prof. Piotr Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kolejce z wyrokiem śmierci - sytuacja pacjentów onkologicznych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 12:09
Odległe terminy badań, złe diagnozy, odmowa leczenia, brak leków... - Problem leży w zarządzaniu. Patrząc na doświadczenia administratorów służby zdrowia, myślę, że przydałaby im się dobra nauka, a czasem klaps. Trzeba wziąć dzwoneczek i dzwonić... coś musimy zrobić - mówi doktor Leszek Borkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opieka paliatywna: rak nie musi boleć

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 01:00
Chorzy na raka żyją z bólem, chociaż czasami cierpieniom można zapobiec.
rozwiń zwiń