"Szepty dzieciństwa" - Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 18:53
Szorstkie dłonie, zapach miodu, delikatny i cichy głos. Jest skromnym przewodnikiem po świecie, którego zwykliśmy nie dostrzegać, po świecie, za którym większość z nas tęskni. W listopadzie skończy 100 lat.
Audio
  • Szepty dzieciństwa - reportaż Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka - nagroda specjalna Grand Prix 2013.mp3
Pszczoły oprócz miodu dają nam... zapylanie. Mało kto ma świadomość, że co trzecią łyżkę spożywanego pokarmu zawdzięczamy właśnie im
Pszczoły oprócz miodu dają nam... zapylanie. Mało kto ma świadomość, że co trzecią łyżkę spożywanego pokarmu zawdzięczamy właśnie imFoto: Glow Images/East News

Bohaterem reportażu jest Wincenty Bryćko. Ten 100- letni pszczelarz posiada niezwykły dar przenoszenia słuchaczy do świata, z którego nie chcą powracać... świata pełnego ciepłych relacji i ponadczasowej mądrości - jakości dzisiaj tak rzadko spotykanych.

Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Form Artystycznych Grand Pik 2013.

Zobacz więcej na temat: reportaż zwierzęta HISTORIA

Czytaj także

"No to miodzio"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 18:15
Największym koneserem miodu w światowej literaturze był oczywiście Kubuś Puchatek. Aby powstał miód pszczelarz musi pracować cały rok. Wczesna wiosna to moment decydujący, bo jeśli nie odkarmi się wyczerpanych przez zimę pszczół to z miodu przysłowiowe nici. O pszczołach, miodzie i tradycjach bartniczych opowiada Jacek Nowak - właściciel pasieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzisiaj pszczoły, jutro my" – Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 01:00
Czwartek, 22 marca 2012, godzina 00.45, Program 4. Giną pszczoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pszczółki" - Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 15:55
Poniedziałek, 2 lipca, godzina 18.15, Program 3. Kiedyś Polska bartnictwem stała. Dzisiaj pszczelarze to w większości pasjonaci. Nie omijają ich jednak nowe wyzwania, ponieważ tak jak na całym świecie, tak i w Polsce masowo giną pszczoły. Problem mają też pszczelarze z miejscowości Pszczółki, w okolicach Gdańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z miłości do koni. Historia stadniny w Mosznej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 11:38
Już od 65 lat działa Stadnina koni w Mosznej. Ma się czym poszczycić, bo w tym czasie wyhodowano tam m.in. konie Besson i Tiumen oraz klacz Demonę.
rozwiń zwiń