Wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik: muzyka jest terapią

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:33
- W tym roku odczułam to na własnej skórze fizycznie - przyznała w reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik, która w wypadku straciła męża.
Audio
  • "Roztapiam smutek w muzyce". Reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Jedynka/Studio Reportażu i Dokumentu)
Grażyna Auguścik
Grażyna AuguścikFoto: W. Kusiński/PR

>>> Reportaże w radiowej Jedynce

Wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik od 25 lat mieszka w USA, ale nigdy nie wyparła się polskich korzeni. Nawet nie zmieniła nazwiska, mimo iż sprawia ono trudność Amerykanom. Do niedawna nic nie mąciło radości w jej życiu. Koncertowała, wydawała płyty, w mężu miała wielkiego przyjaciela. Wszystko zmieniło się 23 marca 2013 roku, gdy w tragicznym wypadku, zginął jej mąż Marek Bajson - wjechała na niego pijana młoda dziewczyna.

Zobacz kanał tematyczny Muzyka na moje.polskieradio.pl >>>

O śmierci męża wokalistka dowiedziała się w sobotę wieczorem. Następnego dnia miała zaplanowany koncert "Ludowe korzenie Lutosławskiego" w ramach 17. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga Van Beethovena. Ostatecznie podjęła decyzję, by pojawić się na scenie.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej pt. "Roztapiam smutek w muzyce".

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Auguścik odkrywa zapomnianą twarz Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 13:27
- Piosenki, które nagraliśmy dałyby cudowną płytę. Byłaby to płyta muzyki niechcianej, bo Witold Lutosławski nie chciał się z nią utożsamiać. Nie wiemy jeszcze kto ją wyda i czy będzie na to pozwolenie - mówiła w Jedynce Grażyna Auguścik, wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: moim największym bohaterem jest John Williams

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:40
- Mam hopla nie tylko na punkcie jego muzyki filmowej - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" kompozytor i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin.
rozwiń zwiń