Dziennikarze z Polski z misją w Tadżykistanie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 12:20
Twórcy polskich gazet zrzeszeni w Stowarzyszeniu Prasy Lokalnej od kilku lat wyjeżdżają na wschód do krajów byłego Związku Radzieckiego, żeby przekazywać swoje doświadczenia młodym adeptom dziennikarstwa.
Audio
Polscy dziennikarze w drodze do Pamiru
Polscy dziennikarze w drodze do PamiruFoto: Jerzy Kamiński

Ostatni wyjazd odbył się do Tadżykistanu, w którym nie ma wolnych mediów. Dla ludzi z Pamiru w Tadżykistanie centrum świata jest Moskwa. Taksówkarze nie potrafią odpowiedzieć na pytanie co jest ciekawego do obejrzenia w okolicy, ale od razu potrafią podać ceny narkotyków i zawieść do dostawców. Są tam jednak młodzi ludzie, którzy chcą się uczyć, żeby w momencie kiedy przyjdzie wolność był ktoś, kto będzie wiedział jak robić gazetę.

Więcej reportaży radiowych na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Jednym z członków Stowarzyszenia Prasy Lokalnej jest Jerzy Kamiński, współzałożyciel "Gazety Powiatowej", która ukazuje się w powiecie oławskim. O szczegółach działalności misyjnej swojej i kolegów opowiada on w reportażu "Jeśli nie my, to kto..." Magdy Skawińskiej.

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

Posłuchaj audycji!

Czytaj także

Pracownia Opowieści. Tutaj najważniejsze są ludzkie historie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 10:45
We Wrocławiu zorganizowano warsztaty szlifowania narracji. O tej nietypowej inicjatywie opowiada reportaż "Nie ma tego, czego nie opowiesz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowie reportażu i dokumentu po drugiej stronie mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 15:00
- To było moje najtrudniejsze doświadczenie zawodowe - powiedziała Alicji Grembowicz odbierając nagrodę główną jury konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za reportaż "Podróż Kasi". Zazwyczaj to reportażyści słuchają swoich bohaterów, tym razem my słuchamy ich.
rozwiń zwiń