Photos for Life - zdjęcia, które pozwalają nadać sens rakowi

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 03:42
Agnieszka Gościniewicz obiecała sobie, że jeśli wyzdrowieje, to będzie chciała "ze swojego pasożyta" wyciągnąć coś dobrego. - Taka myśl dojrzewała we mnie przez cały okres leczenia - opowiada jedna z modelek banku zdjęć "Photos for Life".
Audio
  • Photos for Life - zdjęcia, które pozwalają uczynić coś dobrego z "pasożyta"? (Problem z głowy/ Jedynka)
Jedna z fotografii dostępnych w banku zdjęć Photos for Life
Jedna z fotografii dostępnych w banku zdjęć "Photos for Life" Foto: mat. prasowe "Photos for Life"

"Photos for Life" to pierwszy na świecie charytatywny bank zdjęć. Cały dochód ze sprzedaży zdjęć jest przeznaczony na wsparcie terapii pacjentów z nowotworem. Współtwórca " Photos for Life" Jan Cieślar wyjaśnia, że w banku znajdują się fotografie modelek i modeli, którzy przeszli bądź są w trakcie terapii nowotworowej. Bohaterowie zdjęć pojawiają się w sceneriach, które można potem wykorzystać w reklamach, m.in. familijna, biurowa, modowa, sportowa. - Nasze zdjęcia i nasz stock, to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie radość nie jest udawana - mówi Jan Cieślar.

Agnieszka Gościniewicz, jedna z modelek banku przyznaje, że rak zwykle postrzegany jest jako coś złego, zaś w przypadku zdjęć "Photos for Life" oglądamy ludzi - którzy przeszli lub są w trakcie terapii nowotworowej - w sytuacjach wesołych i promieniujących szczęściem. - To jest ważne, że my też umiemy żyć, wracamy do tego życia, a ono wygląda zupełnie inaczej, dużo fajniej i ciekawiej niż to przed rakiem - mówi autorka bloga "Biegnę z rakiem przez życie".

O procesie diagnozy i leczenia, emocjach towarzyszących chorobie oraz formach wsparcia pacjentów onkologicznych rozmawiali goście "Problemu z głowy".
***
Tytuł audycji: Problem z głowy
Prowadziła: Nina Karczmarewicz .
Goście: Agnieszka Gościniewicz (pozowała do zdjęć "Photos for Life" , autorką bloga "Biegnę z rakiem przez życie"), Justyna Pronobis - Szczylik (psycholog kliniczna, psychoterapeutka, psychoonkolog )

Materiał dźwiękowy: z Janem Cieślarem oraz modelkami "Photos for Life" rozmawia Agnieszka Ciecierska
Data emisji: 12.12.2014
Godzina emisji: 21.14
(sm/asz)

Czytaj także

Nowotwór a związek. Jak się od siebie nie oddalić w obliczu choroby?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 16:00
Cierpienie, operacja i utrata piersi to tylko niektóre z kosztów, jakie niesie ze sobą rak piersi. Istnieją również przykre reperkusje tej chory, których nie można się spodziewać. - To, co spotyka wiele kobiet, to rozpad małżeństwa po chorobie - opowiada chorująca na raka Marta.
rozwiń zwiń