X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autyzm u dzieci. "Im wcześniej nastąpi rozpoznanie, tym lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 02:43
Dla mamy Wiktorii, cierpiącej na autyzm pierwszym niepokojącym objawem był brak reakcji na imię. - Choć było to nasze drugie dziecko, nie zawsze chcieliśmy to widzieć - mówi.
Audio
  • Jak wygląda edukacja i terapia dzieci z autyzmem na poziomie przedszkola? (Problem z głowy/ Jedynka)
Nieadekwatna zabawa polegające m.in. na rozrzucaniu zabawek, nieużywanie palca wskazującego, brak wchodzenia w interakcje to tylko niektóre ze wczesnych objawów autyzmu. Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu Zdjęcie ilustracyjne
Nieadekwatna zabawa polegające m.in. na rozrzucaniu zabawek, nieużywanie palca wskazującego, brak wchodzenia w interakcje to tylko niektóre ze wczesnych objawów autyzmu. Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Brak kontaktu wzrokowego i w ogóle zaburzenia kontaktu to jedne z pierwszych objawów autyzmu u dzieci. - Pełne rozpoznanie objawów musi nastąpić do 36 miesiąca życia i u każdego dziecka następuje ono w innym momencie. Na pewno im wcześniej, tym lepiej - podkreśla Marta Jakubowska.

Dzieci autystyczne mówią, choć nie zawsze wykorzystują mowę do komunikowania się, bo mają problem z użyciem właściwych słów w odpowiednich sytuacjach. - Polecenia muszą być proste, bo dzieci z autyzmem mają wybiórczość w słuchaniu komunikatów, więc jeśli będziemy do nich mówić pełnymi zdaniami, to nic z tego nie wychwycą - tłumaczy nauczycielka z przedszkola Synapsis.

Jakie metody leczenia autyzmu są najlepsze i dlaczego wczesne rozpoznanie jest tak ważne?

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Karczmarewicz

Goście: Marta Jakubowska (dyrektorka przedszkola Synapsis), Marlena Jastrzębska (mama Wiktorii, która znajduje się pod opieką przedszkola Synapsis)

Data emisji: 17.04.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Photos for Life - zdjęcia, które pozwalają nadać sens rakowi

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 03:42
Agnieszka Gościniewicz obiecała sobie, że jeśli wyzdrowieje, to będzie chciała "ze swojego pasożyta" wyciągnąć coś dobrego. - Taka myśl dojrzewała we mnie przez cały okres leczenia - opowiada jedna z modelek banku zdjęć "Photos for Life".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu. Badania przesiewowe dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 13:38
Ok. 1,5 tys. urodzonych w tym roku w Polsce dzieci uzyska diagnozę autyzmu. Od jak najwcześniejszego wykrycia zaburzenia i podjęcia terapii zależy, jak będą się później rozwijały - twierdzi Fundacja SYNAPSIS. W 2015 r. Fundacja zbiera pieniądze na "Badabada" - Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu.
rozwiń zwiń