X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieciństwo w cieniu katastrofy. Alienacja rodzicielska

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 03:10
- W pewnym momencie zorientowałem się, że mój przypadek nie jest wyjątkowy. Jest prawie milion ojców pozbawionych możliwości kontaktu z dziećmi - mówi Piotr.
Audio
  • Jakie są rodzaje alienacji rodzicielskiej i jak jej przeciwdziałać (Problem z głowy/ Jedynka)
Alienacja Rodzicielska jest zespołem świadomych i nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji dziecka i rodzica. Jest formą przemocy emocjonalnej. W pierwszej kolejności traci na tym samo dziecko, które uruchamia repertuar trudnych zachowań, by zwrócić na siebie uwagę
Alienacja Rodzicielska jest zespołem świadomych i nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji dziecka i rodzica. Jest formą przemocy emocjonalnej. W pierwszej kolejności traci na tym samo dziecko, które uruchamia repertuar trudnych zachowań, by zwrócić na siebie uwagęFoto: Pixabay

Alienacja rodzicielska polega na celowym utrudnianiu przez głównego opiekuna kontaktów dziecka z drugim rodzicem. Zachowania te nie zostały skodyfikowane prawnie, co utrudnia sytuację separowanego rodzica. Katastrofalne skutki ma także dla rozwoju dziecka. - Wrogość rodzica alienującego jest bezpośrednio ukierunkowana na dziecko, które jest uprzedmiotowione, pozbawione liczenia się z jego potrzebami i które siłą rzeczy jest zindoktrynowane - wyjaśnia Jacek Masłowski, psychoterapeuta.

Czym jest konflikt lojalnościowy i co jeszcze zagraża dziecku, które jest w takiej sytuacji? Jak rozmawiać z alienującym partnerem i co może zrobić odsuwany rodzic? Posłuchaj całej rozmowy.

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej obchodzony jest 25 kwietnia.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Karczmarewicz

Goście: Jagna Ambroziak i Jacek Masłowski (psychoterapeuci z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii), mecenas Marcin Zaborek (były kurator sądowy, adwokat), Piotr (ojciec, walczący o prawa ojców w Stowarzyszeniu Dzielny Tata)

Data emisji: 24.04.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mądre rodzicielstwo. Jak nie faworyzować dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 00:40
Jak postępować, by dzieci nie czuły się o siebie zazdrosne? Jak nie faworyzować żadnego z potomków? - Należy przyglądać się dzieciom, by wiedzieć, co jest dla nich interesujące, i w którą stronę podążają ich potrzeby - mówi psycholog Patrycja Rzepecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest przepis na mądre rodzicielstwo?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 02:29
- Jeżeli ktoś chciałby pokazać, jaka jest sytuacja, czy jak statystycznie wygląda porozumienie pomiędzy dziećmi a ich rodzicami to najkrótsza odpowiedź brzmi słabo - mówi dr Ewa Woydyłło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyscyplina i kara w wychowaniu. Jak uczyć dzieci zasad?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 12:45
- Nie może być tak, że każemy dziecku coś zrobić, strasząc je. Takie wychowanie jest bezskuteczne, bo niczego sobie ono wówczas nie uświadamia - mówi Łukasz Ługowski, pedagog.
rozwiń zwiń