X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemilczany temat poniżania kobiet. "Słowa też gwałcą"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 23:55
- Bardzo lekceważymy wulgarne komentarze kierowane do kobiet w miejscach publicznych. Może się to wydawać błahe, ale ma to bardzo poważne konsekwencje - mówi Joanna Piotrowska.
Audio
  • Niebezpieczne słowa, którymi przekraczamy granice (Problem z głowy/Jedynka)
85 procent kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej, jak można przeczytać na stronach Fundacji Feminoteka. Średnia wieku pierwszego doświadczenia molestowania to 12 lat
85 procent kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej, jak można przeczytać na stronach Fundacji Feminoteka. Średnia wieku pierwszego doświadczenia molestowania to 12 lat Foto: Pixabay

"Słowa też gwałcą" to hasło akcji Fundacji Feminoteka. Niektóre niewybredne komentarze pod adresem kobiet są poniżające i uwłaczające ich godności. - Takie komentarze zdarzało mi się słyszeć i od kobiet, i od mężczyzn. Czasami takie słowa z ust kobiety bolą jeszcze bardziej, bo mamy wspólne doświadczenia - mówi jedna z uczestniczek spotu.

Tego typu komentarze naruszają nie tylko kanony kultury i dobrego wychowania, ale doprowadzają również do poniżenia i wyszydzenia. - To narusza godność osobistą, krzywdzi i w sytuacji powtarzalności mamy do czynienia z przestępstwem znieważenia. Jeżeli zaś są to komunikaty na granicy znieważenia, które upokarzają naszą godność osobistą, to na gruncie prawa cywilnego mamy do czynienia z naruszeniem dóbr osobistych - komentuje mecenas Marcin Zaborek.

Dlaczego słowa mogą być znacznie gorsze od przemocy fizycznej? Jak radzić sobie z takim problemem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na ten temat.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadziła: Nina Karczmarewicz

Goście: Renata Durda (szefowa pogotowia "Niebieska Linia"), Joanna Piotrowska (prezeska Fundacji Feminoteka) i Łukasz Wójcicki (twórca grupy mężczyzn Głosy Przeciw Przemocy), uczestniczki spotów akcji Fundacji Feminoteka, mecenas Marcin Zaborek (prawnik)

Data emisji: 8.05.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komu potrzebna jest psychoterapia?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 11:41
Terapia z pewnością nie zaszkodzi, ale sami psychoterapeuci są przeciwni masowemu wysyłaniu ludzi do specjalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bliskość i dotyk - prosty przepis na udany związek

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 23:57
Virginia Satir twierdzi, że aby przeżyć potrzeba nam czterech uścisków dziennie. - Dotyk jest fundamentalną potrzebą. Jest nawet silniejszy niż głód - mówi dr Anna Tylikowska.
rozwiń zwiń