X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obżarstwo technologiczne niszczy kontakty międzyludzkie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:20
Kiedyś było łatwiej, bo nie było tylu konkurentów do spotkania z drugim człowiekiem. - Aby być częścią wspólnoty, trzeba było razem spędzać czas opowiadając, śpiewając -  mówi dr Martyna Goryniak z Laboratorium Psychoedukacji.
Audio
  • Dlaczego kontaktów twarzą w twarz nie da się zastąpić portalami społecznościowymi? (Problem z głowy/Jedynka)
Jak zwraca uwagę Robert Rutkowski, ilość bodźców, która do nas dociera, nie pozwala na cieszenie się chwilą, tu i teraz...
Jak zwraca uwagę Robert Rutkowski, ilość bodźców, która do nas dociera, nie pozwala na cieszenie się chwilą, tu i teraz...Foto: Glow Images/East News

– Dziś poszukujemy akceptacji będąc on-line. Takie nieustanne bycie w gotowości wyklucza się z byciem uważnym w kontakcie z kimś, kto jest obok – dodaje gość "Problemu z głowy".

Czytaj i słuchaj także >>
depresja 1200.jpg
Gdy boli dusza. Jak rozpoznać depresję?

Psychoterapeuta Robert Rutkowski zwraca uwagę, że ludzie tworzący wspólny dom coraz częściej zajmują się nim, jak menadżerowie zarządzający projektem "Rodzina". - Każdy z nas wciąż się kreuje. Uczymy sięm jak wpływać na innych, czyli de facto manipulować. Uczymy się autoprezentacji i coraz bardziej oddalamy się od samych siebie – konstatuje.

W jaki sposób osobiste spotkania mogą sprawić, że będziemy zdrowsi, szczęśliwsi i mądrzejsi? Dlaczego brak umiejętności opowiadania powoduje, że Polacy trafiają w szklany sufit na globalnym rynku pracy, nawet jeśli są lepiej wykształceni? A także kto przychodzi na "Krąg opowiadaczy", czyli cykl warsztatów-spotkań w ramach, których uczestnicy mogą wymieniać się historiami, opowieściami, anegdotami.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: dr Martyna Goryniak (Laboratorium Psychoedukacji), Robert Rutkowski (psychoterapeuta)

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 23.12

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy o odchodzeniu. Tabu śmierci nie umiera?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 04:11
- Śmierć to jedyny uniwersalny temat, który nas jednoczy. Jesteśmy po prostu biologią, a ona musi się kiedyś zepsuć i musimy się do tego jakoś przygotować - mówi ks. Jan Kaczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstyd - przykre uczucie, które łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 02:27
- Ze wstydem jest ciężko, ponieważ nawet jeśli dziecko jest onieśmielone, to rodzice każą mu to przełamać. Mamy trudność z akceptacją tego uczucia, a przecież jest to jedna z emocji, która jest w każdym z nas - mówi Marta Stasiełowicz, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie traktujmy agresywnych dzieci jak problemu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 12:15
- Trzeba uświadamiać rodzicom, że dziecko nie jest winne, gdy reaguje agresją. Przyczyny trzeba szukać w otoczeniu, czasem to my nią jesteśmy – mówi psycholog Marta Stasiełowicz.
rozwiń zwiń