Od słonych potraw do impotencji. Seks i erotyka w II RP

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 03:54
- Wydaje nam się, że II RP to kraj nieskazitelnych dżentelmenów, szykownych dam, patriotów i ludzi, którzy marzą, by Gdynia była największym portem nad Bałtykiem, podczas gdy rzeczywistość była bardziej skomplikowana - mówi Kamil Janicki.
Audio
  • Rozmowa na temat seksu i erotyki w przedwojennej Polsce (Seksosfera/ Jedynka)
Epoka hipokryzji to książka, która odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę zdjęcie ilustracyjne
"Epoka hipokryzji" to książka, która odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę/ zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jadłeś słone potrawy? Jest prawdopodobieństwo, że popadniesz w impotencję, jeśli się natychmiast nie opanujesz. Widziałeś sosnę? Spotkasz na swojej drodze dziewicę. Uszanuj ją - to fragment przedwojennego sennika erotycznego, będącego dodatkiem do książki Kamila Janickiego "Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce".

Dzisiejsze dyskusje poświęcone m.in. homoseksualizmowi, kwestii gender, związkom partnerskim, sponsoringowi były znane ludziom, żyjącym w Polsce również 80 lat temu. - Polscy i zagraniczni publicyści dyskutowali nawet na temat delegalizacji tradycyjnych małżeństw i wprowadzeniem oficjalnej instytucji małżeństw poligamicznych - opowiada pisarz.

***

Tytuł audycji: Seksosfera

Prowadziła: Katarzyna Jankowska

Gość: Kamil Janicki (pisarz, publicysta, autor książki "Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce")

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/ag

Czytaj także

Asertywność w stosunkach intymnych

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 09:34
Otwarte mówienie o swoich potrzebach przez partnerów pozwala uniknąć rozczarowań i konfliktów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstydliwy problem, który odbiera przyjemność

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 13:30
Według badań aż 43 proc. kobiet na świecie cierpi z powodu suchości pochwy. To również powszechny problem Polek, ale jednocześnie wciąż temat tabu.
rozwiń zwiń