X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominacja a uległość. Kobieta alfa kontra kobieta beta

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 01:23
Zwykle o silnym, zdecydowanym mężczyźnie mówimy, że jest to typ osobowości alfa. Ten termin bywa też odnoszony do pewnych siebie kobiet oraz wiedzących, czego pragną.
Audio
Kobiety alfa doskonale wiedzą, czego chcą, i nie spoczną, póki tego nie zdobędą. Są ambitne, pracowite i pewne siebie. Czy takie panie odstraszają mężczyzn?
Kobiety alfa doskonale wiedzą, czego chcą, i nie spoczną, póki tego nie zdobędą. Są ambitne, pracowite i pewne siebie. Czy takie panie odstraszają mężczyzn?Foto: Pixabay

- Alfa to pojęcie-skrót i zwykle mówimy o mężczyznach alfa, którzy są dominujący, apodyktyczni, mają silną pozycję społeczną, osiągają sukcesy zawodowe. Kobieta alfa robi dokładnie to samo - wyjaśnia seksuolog Izabela Jąderek. Jak dodaje specjalistka, w związku z istnieniem silnej kobiety mówi się również o jej przeciwieństwie - kobiecie, jak również i mężczyźnie beta.

Seksuolog podkreśla, że jesteśmy mozaiką różnych cech charakteru i osobowości, więc stawianie obu tych pojęć w opozycji do siebie nie zawsze jest właściwe. - Ja osobiście nie zgadzam się z tym podziałem. Oprócz strony apodyktycznej, dominującej, czy silnej, nie znoszącej krytyki mamy również swoje uczucia, chcemy kochać i być kochani, niezależnie od tego z jaką pozycją społeczną się utożsamiamy, jakie cele realizujemy, jakie zawody wykonujemy - opowiada Izabela Jąderek.

Jakiego partnera powinna mieć kobieta dominująca? Również dominującego czy może lepiej uległego? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Seksosfera

Prowadziła: Katarzyna Jankowska

Gość: Izabela Jąderek (seksuolog)

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 23.13

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od słonych potraw do impotencji. Seks i erotyka w II RP

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 03:54
- Wydaje nam się, że II RP to kraj nieskazitelnych dżentelmenów, szykownych dam, patriotów i ludzi, którzy marzą, by Gdynia była największym portem nad Bałtykiem, podczas gdy rzeczywistość była bardziej skomplikowana - mówi Kamil Janicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy heteryk po wielu latach odkrywa, że jest homo

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 11:37
W gabinetach seksuologów i psychoterapeutów przybywa pacjentów w wieku 25-40, którzy dotąd żyli w przekonaniu swojej seksualnej orientacji hetero. Jednak odkrywają u siebie potrzebę realizacji życia seksualnego z partnerem tej samej płci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec związków. Dlaczego ludzie się rozstają?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 15:30
- Kiedy ludzie od siebie odchodzą? Mówicie Państwo, że po wielu latach związku. Ja twierdzę, że to się zdarza już na początku - mówi w Jedynce terapeuta i seksuolog Andrzej Komorowski.
rozwiń zwiń