Siniaki, których nie widać. Przemoc w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 02:32
- Przemoc wiąże się z asymetrią osób oraz władzy. Ktoś zaczyna nad kimś dominować - mówi psycholog dr Monika Gmurek.
Audio
  • Siniaki, których nie zawsze widać. Przemoc w rodzinie (Seksosfera/ Jedynka)
97 proc. mieszkańców Polski słyszało o problemie przemocy wobec kobiet w rodzinie, 31 proc. zna kogoś, kto zastosował wobec kobiety przemoc domową, 36 proc. zna kobietę, która padła ofiarą przemocy
97 proc. mieszkańców Polski słyszało o problemie przemocy wobec kobiet w rodzinie, 31 proc. zna kogoś, kto zastosował wobec kobiety przemoc domową, 36 proc. zna kobietę, która padła ofiarą przemocy Foto: Glow Images/East News

Agresja ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka. Jak wyjaśnia psycholog, o przemocy mówi się wówczas, gdy mamy do czynienia z działaniem intencjonalnym. - Jeśli mówimy o przemocy, to myślimy o fizycznym i psychicznym wyrządzaniu krzywdy, szkody osobie trzeciej, która wiąże się z jej cierpieniem, zarówno tym namacalnym, widzianym, jak i tym, którego dostrzec gołym okiem nie możemy - opowiada dr Monika Gmurek.

Do 10 grudnia trwają Dni Przeciwko Przemocy wobec kobiet. Czy agresor może być ofiarą? Jaki związek z przemocą mają hormony? Czy poszkodowani mężczyźni również szukają pomocy u specjalistów? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Seksosfera

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: dr Monika Gmurek (psycholog, ekspert ekspert Fundacji A.R.T. przeciwprzemocy.pl), mecenas Marcin Skiba (prawnik)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/asz

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GADKI przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 15:59
Jedno na pięcioro dzieci w Europie jest wykorzystywane seksualnie. W Polsce - jedno na ośmioro.
rozwiń zwiń