Problemy urologiczne mężczyzn a seks

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:44
Jeśli mężczyzna częściej niż w przeszłości oddaje mocz, odczuwając przy tym ból i pieczenie, a także gdy mocz ma zmieniony kolor, to należy bezwzględnie skontaktować się z urologiem.
Audio
  • Problemy urologiczne mogą negatywnie wpływać na życie seksualne (Seksosfera Jedynka)
Rak prostaty występuje u 11 proc. mężczyzn z rozpoznanym nowotworem
Rak prostaty występuje u 11 proc. mężczyzn z rozpoznanym nowotworemFoto: Depositphotos

Rak prostaty to najczęściej wykrywana choroba onkologiczna wśród mężczyzn. Kto jest najbardziej na niego narażony? Specjaliści wskazują na osoby, które długo siedzą - i to dosłownie - w pracy. W grupie ryzyka są przede wszystkim kierowcy zawodowi, jeżdżący na długich trasach.

Czytaj także
dziad ze stoka 1200.jpg
Przerost prostaty nie musi oznaczać nowotworu

W audycji mówimy, czym problemy urologiczne skutkują w życiu intymnym oraz jakie są możliwości leczenia. Nasz ekspert wyjaśnia, na czym polegają schorzenia prostaty i jąder, tłumaczy też konieczność profilaktyki, aby zachować u panów jak największy komfort zdrowia seksualnego. Nie brakuje też wskazówek dotyczących najczęściej popełnianych błędów w higienie narządów intymnych. 

***

Tytuł audycji: Seksosfera

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr n. med. Wojciech W. Rogowski (lekarz, specjalista urolog, kierownik Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej WUM)

Data emisji: 1.02.2016

Godzina emisji: 23.14

ag/mp

Czytaj także

Tajemnice medycyny. Jak obniżyć wiek serca?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 03:41
- Niezależnie od wieku, codzienny ruch jest podstawą do tego, by obniżyć wiek serca, czyli ryzyko przedwczesnego zawału lub udaru mózgu - mówi lekarz prof. Tomasz Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowotne grzechy Polaków. Jakich leków nie łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 23:30
Niektóre z przyjmowanych przez nas leków mogą się wykluczać. - Jednoczesne przyjmowanie antybiotyku i tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do niepożądanej ciąży - mówi farmakolog, dr hab. Maria Rutkowska.
rozwiń zwiń