X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozstać się, trwać czy walczyć? Związek w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:53
- Pokutuje przeświadczenie, że należy trwać w związku nawet, gdy jest destrukcyjny. A przecież nie ma nic złego w pragnieniu szczęścia i spokoju - mówi dr Monika Gmurek.
Audio
  • Związek w kryzysie. Jak znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie? (Seksosfera/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Każdy związek miłosny przechodzi kilka etapów, które charakteryzuje różne nasycenie i zabarwienie emocji. - Niekoniecznie pierwszym jest zakochanie, bo nawet długoletni przyjaciele mogą poczuć do siebie namiętność. Po okresie jej dominacji mamy romantyczny początek, kiedy obok namiętności pojawia się intymność - wyjaśnia psycholog. Dopiero kolejny stopień, jak wykazały badania, nazwać można związkiem kompletnym - dochodzi bowiem element zaangażowania. Gdy wygasa namiętność, mamy do czynienia ze związkiem przyjacielskim, a końcowym etapem jest związek pusty (parę łączą tylko zobowiązania), którego finałem jest rozpad. - Można tego oczywiście uniknąć, ale trzeba zrozumieć, czym są namiętność, bliskość i zaangażowanie, by móc je wzmacniać - podkreśla dr Monika Gmurek.

Brak dbałości o te aspekty, ale także rezygnacja z wyrażania emocji, pozytywnych i negatywnych, i zapominanie o sobie prowadzić mogą do poważnego kryzysu.

Z czego rodzi się pustka w związku? Czy większe szanse mają pary, w których więcej jest podobieństw czy przeciwności? Psycholog mówi także o rewolucjach, jakimi dla związku są dzieci i zdrada. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, której uczestnikami byli także słuchacze Jedynki.

***

Tytuł audycji: Seksosfera

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: dr Monika Gmurek (psycholog z SWPS)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 23.12

asz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy istnieje idealny partner?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 23:10
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaufaj intuicji - to nie magia, ale ukryta wiedza!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:30
Gdy podejmujemy ważną decyzję, wypisujemy wszystkie za i przeciw i radzimy się innych. A może częściej powinniśmy kierować się przeczuciami?
rozwiń zwiń