X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata poznaje Czesława Niemena: nie od razu zaiskrzyło

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 15:24
- Zadziałał na mnie, ale pomyślałam, że to bez sensu - jakaś tam Małgosia, a tutaj wielki artysta - powiedziała Małgorzata Niemen. W cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" wspominała swoje pierwsze spotkania z Czesławem.
Audio
  • Małgorzata Niemen o pierwszym wrażeniu jakie zrobił na niej Czesław Niemen (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Małgorzata Niemen o pierwszym spotkaniu z Czesławem Niemenem (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Małgorzata Niemen o powrotach Czesława do kraju swojego dzieciństwa (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Małgorzata Niemen o muzyce dzieciństwa Czesława Niemena (Jedynka/Bez Tajemnic)
Czesław Niemen i Małgorzata Niemen na wernisażu ich wspólnej wystawy
Czesław Niemen i Małgorzata Niemen na wernisażu ich wspólnej wystawyFoto: PAP/Archiwum/Paweł Kopczyński

Przyjęło się mówić, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak do niezastąpionych ludzi polskiej muzyki należy Czesław Niemen. W piątek 17 stycznia minęło 10 lat od jego śmierci. 16 lutego skończyłby 75 lat.

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Małgorzata Niemen była jego żoną przez ponad 30 lat. - Zawsze powtarzamy, że nie liczymy naszego małżeństwa od podpisania ślubów w urzędzie. Nie liczymy go od papierka, tylko od 1973 roku, kiedy się poznaliśmy - powiedziała w radiowej Jedynce.

Czesław
Czesław i Małgorzata Niemen na festiwalu w Opolu
w roku 1979 fot. PAP/Archiwum/Marek Broniarek

Pierwszy raz spotkali się w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej w Warszawie. Małgorzata była tam gońcem w filmie "Wielka miłość Balzaca", natomiast Czesław robił w tym czasie muzykę do filmu Andrzeja Kondratiuka "Dziewczyny do wzięcia". - Kiedy wychodziłam z wytwórni skierowałam się w lewo, a Czesław w prawo. Potem opowiadał mi, że długo stał i czekał, aż się obejrzę. Nie obejrzałam się, był we mnie bunt żeby nie dać satysfakcji wielkiemu artyście, niech sobie nie myśli - przyznała późniejsza żona Czesława Niemena. Parę lat później Polskę obiegło zdjęcie Małgorzaty Niemen i Czesława z festiwalu w Opolu. Wszyscy zachwycali się tą fotografią. Mówiło się nawet, że przedstawia najpiękniejszą parę polskiego show biznesu.

Weekend z gwiazdą - Krawczyk, Drupi, Budka Suflera, Lipnicka, Kozidrak o sobie bez tajemnic

Małgorzata Niemen wspominała, że Czesław Niemen był przystojnym mężczyzną.  - Emanowało z niego też coś intrygującego. Gdy go już poznałam dowiedziałam się, że jest mądrym, spokojnym i harmonijnym człowiekiem. Było to dla mnie zaskoczeniem, bo jednak był  estradowcem, osobą, która kojarzyła się z ekstrawagancją - powiedziała w rozmowie z Marią Szabłowską. Okazało się jednak, że scena i  wygląd to jedno, a jego wnętrze, to co innego. - Kiedy się poznaliśmy jawił mi się jako wokalista trudny i skomplikowany. Zapadł mi w pamięci przed wszystkim jako człowiek. Był jakby z innej bajki - podkreśliła Małgorzata Niemen.

Wywiad Marii Szabłowskiej z Małgorzatą Niemen prezentujemy 18 i 19 stycznia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). W ten weekend towarzyszą nam też piosenki Czesława Niemena.

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciągle "Dziwny jest ten świat", a Czesław Niemen najlepszy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 21:51
Utwór i protest song Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" na szczycie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: muzyka Niemena to był dla mnie kulturowy szok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:40
- Płytę "Enigmatic" usłyszałem jako szesnastolatek. Kochałem się wtedy w muzyce barokowej, popem pogardzałem i ta płyta to był dla mnie "pierwszy raz". Zawsze blisko mi było do tych, którzy trzymają z poetami - mówił na antenie Jedynki Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Czesławie Niemenie. Kochajmy go i szanujmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 10:00
Z takim apelem wystąpił dziennikarz muzyczny i autor książki "Czesław Niemen. Czy go jeszcze pamiętasz?” Dariusz Michalski. 17 stycznia minie 10 lat od śmierci jednego z największym polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Muzycznej Jedynce" przypominamy znaną i mniej znaną twórczość Niemena

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 23:59
Gdyby żył, 16 lutego obchodziłby 75. rocznicę urodzin. 17 stycznia minęło 10 lat od jego śmierci. Miesiąc, jaki łączy te daty spędzimy w "Muzycznej Jedynce" z Czesławem Niemenem, jednym z największych współczesnych polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend z Gwiazdą: Małgorzata Niemen o Czesławie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 15:16
To spotkanie "Bez tajemnic" poświęcimy w całości życiu i twórczości Czesława Niemena. Gościem radiowej Jedynki będzie żona artysty Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń