Olek Klepacz: muzyka była moją psychoterapią

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 10:00
- Musiałem poradzić sobie w moim życiu z etapem pod tytułem "depresja". Na szczęście odnalazłem już radość. Ważne jest to, co tu i teraz, nie warto rozmyślać o tym, co jutro, to się i tak stanie - mówił Olek Klepacz w radiowej Jedynce.
Audio
  • Olek Klepacz o piosence "Madame Depressią" i odnalezieniu radości (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz: "Baboki" to malarski utwór (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz: "Przez chwilę" jest o osobie, która była tu za krótko (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz: piosenka "Ty" to mój osobisty hymn (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz i kochankowie z księżyca (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz: płyta "Elektrosfera" będzie naszym hołdem i ukłonem dla... (Bez tajemnic/Jedynka)
Olek Klepacz. Koncert Formacji Nieżywych Schabuff
Olek Klepacz. Koncert Formacji Nieżywych Schabuff Foto: PAP/Waldemar Deska

Aby poradzić sobie z chorobą wokalista Formacji Nieżywych Schabuff utożsamił ją z kobietą. - To po to, aby ją przytulić, zaakceptować, pochłonąć, okiełznać. Tekst "Madame Depressją" dokładnie oddaje stan, gdy nie możemy sobie poradzić z czeluścią i ciemnością, która jest dokoła nas - mówił Olek Klepacz z w jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".

Olek Klepacz i miłosne piosenki, które wytrzymały próbę czasu >>

Emocje towarzyszące szukaniu sensu oddaje także teledysk do utworu, który znalazł się na solowej płycie Klepacza "Neurotyki". Jemu samemu ten sens przywraca muzyka.

Płyta "Neurotyki" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>

Z osobistymi trudnymi przeżyciami Olek Klepacz rozprawiał się także w piosenkach: "Baboki", którą określa mianem surrealistycznego obrazu czy "Przez chwilę" opowiadającej o odejściu bliskiej osoby. Natomiast doświadczenia całego pokolenia zawarł w utworze "Ty" z płyty "24 h". - To mój osobisty hymn. Myślę, że wszyscy, którzy mają świadomość tego, co było, tego, co jest i jacy jesteśmy, absolutnie będą wiedzieć, o czym śpiewam - mówił o urodzonych w latach 60.

Olek Klepacz: każda piosenka ma drugie dno >>

Jaki film zainspirował Olka Klepacza do napisania piosenki "Kochankowie na czasie"? Komu dedykowana będzie najnowsza płyta Formacji"Elektrosfera"? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Olek Klepacz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Klepacz i miłosne piosenki, które wytrzymały próbę czasu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 20:55
- Miłości zawsze towarzyszy cierpienie - mówi wokalista Formacji Nieżywych Schabuff. Obawa, strach, zazdrość i tęsknota to przeżycia, na fali których Olek Klepacz pisał najważniejsze dla siebie piosenki. Na życzenie publiczności do dziś pojawiają się one na każdym koncercie zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: każda piosenka ma drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 16:55
- Rzeczy oczywiste są dla mnie retoryczne. Każda nasza piosenka jest podróżą w przestrzeń, która jest niewidzialna, a która stanowi kwintesencję świadomości wielu z nas - mówił wokalista Formacji Nieżywych Schabuff w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń