X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

De Mono: podczas pierwszej wizyty w studiu usłyszeliśmy, że nic z nas nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:56
- W czasie tamtej sesji nagraliśmy chyba w sumie trzy utwory. To było nasze pierwsze zetknięcie z profesjonalnym studiem - mówił w Jedynce Piotr Kubiaczyk, basista De Mono.
Audio
  • De Mono o swojej pierwszej sesji nagraniowej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • De Mono o piosence "Poznaj siebie" do programu "Big Brother" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • De Mono o piosence "Kamień aksamit" na płycie "Symfonicznie" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • De Mono o piosence "Miasto nocą" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • De Mono o piosence "Spiekota" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • De Mono o piosence "Zostańmy sami" (Bez tajemnic/Jedynka)
Koncert grupy De Mono w Sali Kongresowej w Warszawie z gościnnym udziałem Kayah (1990 rok)
Koncert grupy "De Mono" w Sali Kongresowej w Warszawie z gościnnym udziałem Kayah (1990 rok)Foto: PAP/Witold Jabłonowski

Pod koniec lat. 80. ubiegłego wieku muzycy De Mono trafili do należącego do Waltera Chełstowskiego CCS Studio. Jedną z piosenek nagranych podczas tamtej sesji było m.in. "P jak pieniądze". - Może nie jest to utwór, który zafunkcjonował szerzej, natomiast przez bardzo długi czas był on w naszym repertuarze koncertowym, bo bardzo nam pasował. Dobrze nam się go grało, był rytmiczny, wszystko się zgadzało - wspominał w cyklu "Bez tajemnic" Piotr Kubiaczyk.

Początki De Mono - Krzywy stwierdza "nigdzie nie jadę" >>>

Basista De Mono podkreślał, jak ważna dla zespołu okazała się współpraca z Walterem Chełstowskim. Dodał jednak, że początki były trudne. - Kiedyś nawet wypomniałem Walterowi, że wtedy powiedział, iż nic z nas nie będzie. Prawda jest taka, że dla nas wszystkich (poza Andrzejem, który już wcześniej nagrywał) była to pierwsza styczność z profesjonalnym studiem. Myślę, że to zaprocentowało później, gdy już w studiu Izabelin nagrywaliśmy "Kochać inaczej", naszą pierwszą płytę - stwierdził Kubiaczyk.

Koncerty De Mono na trasie Lata z Radiem >>>

Na koncie De Mono mają również m.in. piosenkę do pierwszego polskiego reality show - "Big Brother". Wraz z premierowym odcinkiem programu w 2001 roku błyskawiczną karierę zrobił utwór "Poznaj siebie". - Zwrócono się do mnie z pytaniem, czy chcielibyśmy przygotować swoją wersję holenderskiej piosenki nagranej do "Big Brothera". Razem z innymi wykonawcami przystąpiliśmy do konkursu; nasze wersja spodobała się najbardziej i przez kilka ładnych lat byliśmy w tym "młynie" - wspominał Andrzej Krzywy, lider zespołu.

Bez tajemnic: Kazik, Bem, Drupi, Niemen, Bartosiewicz, Manzarek o sobie >>>

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

Kolejne spotkania z muzykami De Mono przez całą niedzielę (od 10.55 do 20.55). Zapraszamy!

Płyta De Mono "Symfonicznie" do kupienia na sklep.polskieradio.pl >>>

pg, mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Krzywy stał się muzykiem dzięki Beatlesom

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 14:00
Andrzej Krzywy wyjaśnia, że w latach 70-tych sztuki kryminalne w Teatrze Telewizji były oprawiane muzyką Beatlesów. Więc czekał na te spektakle nie dla ich treści, ale żeby posłuchać puszczanych w czołówce utworów słynnej grupy z Liverpoolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Mono symfonicznie. Zupełnie nowe podejście do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 16:21
W dniu premiery płyty "De Mono - Symfonicznie" muzycy grupy zjawili się w studiu Jedynki, by opowiedzieć o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową, wspólnym nagrywaniu płyty i nowym brzmieniu ich największych przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początki De Mono - Krzywy stwierdza "nigdzie nie jadę"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 16:13
- Przyszedłem na próbę De Mono, by im powiedzieć, że w ogóle nie jestem zainteresowany byciem wokalistą grupy. To, co usłyszałem, zrobiło na mnie piorunujące wrażenie - wspomina swoje przystąpienie do zespołu Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń