Gaba Kulka kocha muzykę, ale kocha też radio

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 09:31
Gaba Kulka pochodzi z artystycznego domu, ale rodzice nie ingerowali w jej gust muzyczny i nie narzucali jej, czego ma słuchać. Dlatego słucha różnej muzyki, klasycznej również. I ma sentyment do radia, o czym mówi w radiowej Jedynce w specjalnym wydaniu programu "Bez Tajemnic" pt. "Baby Wielkanocne"
Audio
  • Gaba Kulka o piosence "Detuned radio" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "An luna" i sympatii do radia (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Things I'm not" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "We ever wanted was everything" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Third coming" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Sans voix" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Na pierwszy znak" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Challenger" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Still life" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Gaba Kulka o piosence "Your drum" (Bez tajemnic/Jedynka)
Gaba Kulka kocha muzykę, ale kocha też radio
Foto: Andrzej Jarocki/PR

Ojcem Gaby Kulki jest wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Ona na pewien czas odeszła od muzyki, bo ukończyła architekturę wnętrz na ASP. Więc pod względem formalnym ma zaliczoną jedynie muzyczną szkołę podstawową w klasie skrzypiec. Z uznaniem mówi o rodzicach, że nie rozpaczali, kiedy porzuciła edukację muzyczną, ani nie przymuszali jej do słuchania muzyki klasycznej. Może dlatego jej miłość do tego rodzaju muzyki nie wygasła. Rodzice nie ingerowali również w to, czego słuchała. - Mój gust muzyczny nie był przedmiotem dyskusji, co jest cenne - przyznaje.

Bez tajemnic: Skaldowie, Kuba Sienkiewicz, Turnau, Niemen, Manzarek o sobie >>>

Artystka zdradza, że nie słucha każdej muzyki. I trudno jej się słucha tego, co przysyłają lub podrzucają przyjaciele, którzy również zajmują się muzyką. - Kiedy nie jestem w stanie się zakochać w jakimś elemencie od samego początku w muzyce, to dla mnie jest bardzo bolesne słuchanie tego - mówi. Dlatego nie mogłabym być recenzentem, który obiektywnie przekazuje swoją opinię o utworze.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Jedną z pierwszych piosenek nagranych przez Gabę Kulkę jest "Detuned radio" z 2000 roku. - Jakby ktoś teraz usłyszał jej demo, to by się turlał - mówi piosenkarka. Ale ona lubi tę piosenkę i czasem do niej powraca. Frazę detuned radio, czyli rozstrojone radio pożyczyła z piosenki zespołu Radiohead "Karma Policy".

Gaba Kulka kocha muzykę, ale kocha też radio. W radiowej Czwórce prowadziła audycję pod tytułem "Gabofon" - Tęsknię za tymi audycjami i przyznam się, że to była dla mnie wielka przyjemność - zdradza piosenkarka.

Posłuchaj wszystkich fragmentów rozmowy, z których można dowiedzieć się, co spowodowało, że Gaba włączyła do repertuaru piosenkę Hanki Ordonównej, o współpracy z zespołem Baaba i coverach zespołu Iron Maiden,
Rozmawiał Paweł Stompke.
(ag/kd)

Czytaj także

Gaba, Baaba i metalowcy. "Pozornie bez sensu”

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 15:41
Zespół Baaba i Gaba Kulka nagrali wyjątkowe piosenki rodem z lat 70. – To utwory, w których dzieją się rzeczy na które dziś naprawdę ciężko byłoby sobie pozwolić – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka i jej "Wersje"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:42
4 listopada ukaże się album Gaby Kulki "Wersje". Tego dnia Gaba rusza w Polskę z koncertami, podczas których będą grane także nowe utwory, których nie było na żadnych płytach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowe "Wersje" Gaby Kulki w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:40
Gaba Kulka wydała dwie autorskie płyty, które zdobyły liczne wyrazy uznania ze strony słuchaczy i krytyków. Swoją muzykę nazywa progresywnym popem.
rozwiń zwiń