Włodzimierz Korcz wie, kto będzie największą gwiazdą polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:55
- Dorota Osińska ma już swoje sukcesy. Zajęła m.in. drugie miejsce w talent show The Voice of Poland. Narobiła tam dużo szumu - przyznał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor.
Audio
  • Włodzimierz Korcz o Dorocie Osińskiej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o Alicji Majewskiej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Której piosenki Włodzimierz Korcz zazdrości Zbigniewowi Wodeckiemu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o twórczości Piotra Polka (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o piosence "Chłopcy z naszej ulicy" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o piosence "Jeszcze się tam żagiel bieli" (Bez tajemnic/Jedynka)
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: TVP/PAP/Archiwum/Jan Bogacz

Włodzimierz Korcz jest przekonany, że z całej młodej generacji muzyków Dorota Osińska jest najwybitniejsza. - Jestem zachwycony tym, co robi. Myślę jednak, że jest za dobra na nasz rynek. Gwiazdami zostają dziewczyny, które potrafią mniej niż ona, a w jej głosie i interpretacjach są takie niuanse, których część publiczności nie jest w stanie dostrzec  - dodał kompozytor.

Korcz wyjaśnił, że w Dorocie Osińskiej podziwia przede wszystkim nadzwyczajną wrażliwość i umiejętność operowania głosem, przekaz i zrozumienie tekstu. - Łzy pojawiają się w oczach ze wzruszenia. Ona śpiewa w sposób niezwykle przejmujący - tłumaczył kompozytor w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Weekend z gwiazdą : Majewska, Lipnicka, Manzarek, Turnau o sobie >>>

Do piosenkarek, o których można powiedzieć, że zawierzyły kompozycjom Korcza talent i całe artystyczne życie należy Alicja Majewska. Ostatnio Polskie Nagrania wydały płytę 40 Piosenek Alicji Majewskiej "Piosenki, z których się żyje". Ten dwupłytowy album zawiera największe przeboje artystki, które towarzyszyły jej przez niemal 40 lat pracy na scenie. Większość została skomponowana przez Włodzimierza Korcza, z którym Alicja Majewska tworzy nierozerwalny duet artystyczny. I właśnie oni razem dokonali wyboru repertuaru.

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy Pawła Sztompke z Włodzimierzem Korczem.

Na cykl "Bez tajemnic" zapraszamy do Jedynki w każdą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) oraz niedzielę (od 10.55 do 20.55).

tj,kk

Czytaj także

Alicja Majewska: Włodzimierz Korcz nie jest moim nadwornym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 12:34
- Myślę, że Włodek nie byłby zadowolony z takiego określenia. Przypisuje mu ono jakąś podrzędną funkcję. A ja myślę, że można tą relacją odwrócić. Broń Boże nie podlizuję się teraz Włodkowi, ale bardzo go cenię. Zarówno za piosenki, jak i za to, jakim jest człowiekiem - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska wychodzi z szuflady. "Trzeba walczyć, jest dla kogo to robić"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:13
- Moją największą idolką jest Barbra Streisand - artystka, która pokazuje, że można pływać między stylistykami i wcale nie trzeba siedzieć w jednej szufladzie - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń