Bracia Cugowscy oddzielają przeszłość grubą kreską

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 21:20
- W zespole musi być dobra komitywa i kompetencje muzyczne. Dochodziliśmy do tego bardzo długo i obecnie mamy skład marzeń - mówią w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" Wojciech i Piotr Cugowscy, którzy w niedzielę wystąpili na koncercie Lata z Radiem w Żninie.
Audio
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o relacjach w zespole Bracia i piosence "Wierzę w lepszy świat"(Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o współpracy z Edytą Bartosiewicz (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o piosence "Po drugiej stronie chmur" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Parnassus" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Za szkłem" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Missing Every Moment” (Bez tajemnic/Jedynka)
Zespół Bracia na scenie Lata z Radiem w Żninie
Zespół Bracia na scenie Lata z Radiem w ŻninieFoto: Redakcja Lata z Radiem

W ciągu ponad 10 lat istnienia skład zespołu Bracia zmieniał się kilka razy. Wojciech i Piotr Cugowscy pozostają jego liderami, ale opuściło ich aż dziewięciu muzyków. - Zmiany były wymuszone wydarzeniami, które mają miejsce w każdym zespole. Oprócz tego, że ważne są kompetencje muzyczne, liczą się też relacje osobiste. Trochę czasu zajęło nam, by dobrać współpracowników, którzy spełnialiby te dwa kryteria - tłumaczył Wojciech Cugowski.

Muzycy nie chcą mówić o byłych członkach zespołu. Tłumaczą, że tak się nie robi. - Unikamy tego, odkreślamy to tzw. grubą kreską i idziemy dalej - dodaje Wojciech Cugowski. Jego zdaniem, dobre zmiany w zespole zwiastuje ich ostatnia płyta pt. "Zmienić zdarzeń bieg" z której pochodzi m.in. piosenka "Wierzę w lepszy świat". - Na tym się skupiamy, ciężko pracujemy i patrzymy do przodu - mówił.

LATO z RADIEM 2014 - gwiazdy, koncerty, zdjęcia, filmy >>>

Bez tajemnic: Golec uOrkiestram, Sławomir Łosowski, Kazik, Bartosiewicz o sobie >>

W audycji "Bez tajemnic" Wojciech i Piotr Cugowscy wspominali też m.in. swoją pierwszą płytę pt. "Fobrock", którą nagrali również po angielsku. Pochodzi z niej piosenka "Missing Every Moment”, która wzięła udział eliminacjach do konkursu Eurowizji w 2003 roku. - Gdy zaczynaliśmy karierę śpiewanie po angielsku oznaczało przymknięcie sobie drogi do kariery - tłumaczyli. Obecnie, ich zdaniem, jest zupełnie inaczej. Wszelkie programy typu talent show pokazują, że język nie musi stanowić bariery, a wykonywanie piosenek po angielsku stało się naturalne. Cugowscy podkreślają jednak, że są ze starej szkoły i skupiają się na tym, by dobrze śpiewać po polsku.

Zapraszamy wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy.

tj

Czytaj także

Bracia Cugowscy otworzyli się na świat

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:49
- Przy okazji pracy nad nową płytą zaprosiliśmy do jej współtworzenia wyjątkowo dużo osób. Jest to pewne novum, ponieważ do tej pory byliśmy dość hermetyczni. Nieraz dobrze się otworzyć i wpuścić trochę świeżego powietrza - mówił w Jedynce Piotr Cugowski z zespołu Bracia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:35
- Różne radia organizują wakacyjne trasy, ale koncerty radiowej Jedynki mają swoją renomę. Wiadomo, że jest porządna produkcja oraz technika i wszystko dopięte na ostatni guzik - powiedział Łukasz Golec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 12:00
- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:00
- Akurat umarł Breżniew i ogłoszono 2-tygodniową żałobę. Wstrzymano nam trasę, w związku z czym pojawiło się dużo wolnego czasu. W hotelowym pokoju miałem ze sobą instrumenty i zacząłem komponować - mówił w Jedynce założyciel zespołu Kombi.
rozwiń zwiń