Bracia Cugowscy oddzielają przeszłość grubą kreską

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 21:20
- W zespole musi być dobra komitywa i kompetencje muzyczne. Dochodziliśmy do tego bardzo długo i obecnie mamy skład marzeń - mówią w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" Wojciech i Piotr Cugowscy, którzy w niedzielę wystąpili na koncercie Lata z Radiem w Żninie.
Audio
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o relacjach w zespole Bracia i piosence "Wierzę w lepszy świat"(Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o współpracy z Edytą Bartosiewicz (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o piosence "Po drugiej stronie chmur" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Parnassus" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Za szkłem" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech i Piotr Cugowscy o utworze "Missing Every Moment” (Bez tajemnic/Jedynka)
Zespół Bracia na scenie Lata z Radiem w Żninie
Zespół Bracia na scenie Lata z Radiem w ŻninieFoto: Redakcja Lata z Radiem

W ciągu ponad 10 lat istnienia skład zespołu Bracia zmieniał się kilka razy. Wojciech i Piotr Cugowscy pozostają jego liderami, ale opuściło ich aż dziewięciu muzyków. - Zmiany były wymuszone wydarzeniami, które mają miejsce w każdym zespole. Oprócz tego, że ważne są kompetencje muzyczne, liczą się też relacje osobiste. Trochę czasu zajęło nam, by dobrać współpracowników, którzy spełnialiby te dwa kryteria - tłumaczył Wojciech Cugowski.

Muzycy nie chcą mówić o byłych członkach zespołu. Tłumaczą, że tak się nie robi. - Unikamy tego, odkreślamy to tzw. grubą kreską i idziemy dalej - dodaje Wojciech Cugowski. Jego zdaniem, dobre zmiany w zespole zwiastuje ich ostatnia płyta pt. "Zmienić zdarzeń bieg" z której pochodzi m.in. piosenka "Wierzę w lepszy świat". - Na tym się skupiamy, ciężko pracujemy i patrzymy do przodu - mówił.

LATO z RADIEM 2014 - gwiazdy, koncerty, zdjęcia, filmy >>>

Bez tajemnic: Golec uOrkiestram, Sławomir Łosowski, Kazik, Bartosiewicz o sobie >>

W audycji "Bez tajemnic" Wojciech i Piotr Cugowscy wspominali też m.in. swoją pierwszą płytę pt. "Fobrock", którą nagrali również po angielsku. Pochodzi z niej piosenka "Missing Every Moment”, która wzięła udział eliminacjach do konkursu Eurowizji w 2003 roku. - Gdy zaczynaliśmy karierę śpiewanie po angielsku oznaczało przymknięcie sobie drogi do kariery - tłumaczyli. Obecnie, ich zdaniem, jest zupełnie inaczej. Wszelkie programy typu talent show pokazują, że język nie musi stanowić bariery, a wykonywanie piosenek po angielsku stało się naturalne. Cugowscy podkreślają jednak, że są ze starej szkoły i skupiają się na tym, by dobrze śpiewać po polsku.

Zapraszamy wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bracia Cugowscy otworzyli się na świat

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:49
- Przy okazji pracy nad nową płytą zaprosiliśmy do jej współtworzenia wyjątkowo dużo osób. Jest to pewne novum, ponieważ do tej pory byliśmy dość hermetyczni. Nieraz dobrze się otworzyć i wpuścić trochę świeżego powietrza - mówił w Jedynce Piotr Cugowski z zespołu Bracia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:35
- Różne radia organizują wakacyjne trasy, ale koncerty radiowej Jedynki mają swoją renomę. Wiadomo, że jest porządna produkcja oraz technika i wszystko dopięte na ostatni guzik - powiedział Łukasz Golec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 12:00
- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:00
- Akurat umarł Breżniew i ogłoszono 2-tygodniową żałobę. Wstrzymano nam trasę, w związku z czym pojawiło się dużo wolnego czasu. W hotelowym pokoju miałem ze sobą instrumenty i zacząłem komponować - mówił w Jedynce założyciel zespołu Kombi.
rozwiń zwiń