X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bunt Piersi przeciw "Systemowi"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 15:23
- Pracując nad płytą "Piersi i Przyjaciele 2" doszliśmy do wniosku, że nie można całego czasu, wszystkich piosenek poświęcić lekkiej i łatwej tematyce. Kilka utworów ma więc teksty publicystyczne - mówił w cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Adam "Asan" Asanov.
Audio
  • Bunt Piersi przeciw "Systemowi" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Adam Asanov: "The USA" to piosenka o Polakach, którzy prędko zapominają skąd się wywodzą (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Piersi: styczność z komornikami mieli wszyscy, prócz "Małego" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Piersi: "Huanę" z podróży przywiózł Marek "Mały" Kryjom (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Piersi: trudno sobie wyobrazić koncert bez "Całuj mnie" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Piersi: w nagranie teledysku do "Bałkanicy" spontanicznie włączyli się ludzie z rzeszowskiego rynku (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Piersi: lubimy iskrę, która jest w utworach (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Zespół Piersi wystąpił na trasie Lata z Radiem. Koncert w Ustce
Zespół Piersi wystąpił na trasie Lata z Radiem. Koncert w UstceFoto: Redakcja Lata z Radiem

Jak wyjaśnił w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim, piosenka "System" traktuje o chciwości. - Na świecie wywoływane są konflikty zbrojne na tle rasowym, religijnym, politycznym, społecznościowym. Wymyśla się problemy, a ludzie łapią za karabiny i zabijają się. Nie mają tylko, lub nie chcą mieć, świadomości, że na szczycie konfliktu stoi ktoś możny, kto ma w tej sytuacji jakiś interes - wyjaśnił Asanov.

Piersi grają "System" jako wyraz buntu przeciw sytuacjom, w których tysiące giną, by jeden mógł się wzbogacić. - Wszyscy ludzie powinni być dla siebie braćmi, nie zabijać, a pomagać - podkreślił.

Poważna w swojej wymowie jest także piosenka "The USA", w której muzycy kpią ze "zamerykanizownych" Polaków w ekspresowym tempie zapominających polskiej mowy. Ale Piersi, od początku istnienia zespołu, mając szczególny talent do pastiszu, znaczące treści potrafią przekazać także w lżejszej formie. - Kiedyś mama straszyła mnie, żebym sobie nie "bimbał", bo będę musiał zmierzyć się z komornikiem. Tworząc piosenkę "Komornik", skojarzyłem więc z tym tematem dzwonki, które robią bim-bam - opowiadał Zbyszek "Dziadek" Moździerski.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Największym przebojem ze wspomnianej płyty okazała się "Bałkanica", choć na krążek weszła jako ostatnia i muzycy nie spodziewali się aż takiego sukcesu. - Przez tę piosenkę ludzie zupełnie inaczej postrzegają zespół, natomiast otrzymaliśmy mnóstwo bardzo budujących wiadomości od osób, które wysłuchały całej płyty "Piersi i Przyjaciele 2". Piszą, że "duch Piersiowy" został utrzymany, bo jest tam nie tylko "Bałkanica" - podkreślił Adam Asanov.

Bez tajemnic: Kazik, Urszula, Piaseczny, Niemen, Manzarek o sobie >>>

Jaką historię ze swoich podróży przywiózł Marek "Mały" Kryjom? W czym tkwi sukces zespołu Piersi, który gra już od 30 lat? Co znajdzie się na nowej płycie, nad którą muzycy już pracują? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów wywiadu z cyklu "Bez tajemnic", a także spotkania z muzykami w plenerowym studiu "Lata z Radiem".

(asz/mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piersi: rozważamy powołanie Projektu Bałkanica

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 08:20
- Dostajemy mnóstwo wiadomości, w których ludzie proszą, by kontynuować ten nurt, ale Piersi nie są zespołem bałkańskim. Zastanawiamy się więc czy nie powołać do życia projektu, do którego moglibyśmy zaprosić naszych przyjaciół - rdzennych muzyków bałkańskich - mówili w radiowej Jedynce członkowie zespołu Piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole: dwie SuperJedynki 2014 dla zespołu Piersi

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:10
Poznaliśmy laureatów plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Cafe: kochajcie teraz, nie ma na co czekać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 08:40
- Pamiętajcie, że życie jest bardzo krótkie. Jeśli chcecie coś zrobić, zróbcie to teraz - mówi lider grupy Paweł Rurak-Sokal w radiowej Jedynce. Zespół Blue Cafe był gwiazdą naszego cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Panasewicz zamierza zostać kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 19:47
- Czuję, że mógłbym komponować. Nie wiem… może za długo zbierałem się na odwagę, żeby powiedzieć sobie: "Dlaczego sam nie możesz napisać dla siebie piosenek?” - mówił w Jedynce Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank.
rozwiń zwiń